Používáme súbory cookies na zlepšenie vašich užívateľských skúseností. Kliknutím na „OK“ vyjadrujete svoj súhlas.
OK

Prehľad jednotiek

Informácie

Londýnska 54 a 56

Na rozhraní Nového Mesta a Vinohradov, vo výraznej a architektonicky významnej funkcionalistickej budove bývalej Vinohradskej záložne, práve vznikol developerský projekt Londýnska 54 a 56, ktorý zahŕňa 31 reprezentatívnych bytov vo vysokom štandarde, s oknami na juhozápad do ulice aj do pokojného vnútrobloku, terasami. Budova kombinujúca uznávanú českú funkcionalistickú architektúru s modernými interiérmi v štýle svetových metropol, stojí na atraktívnom mieste v centre mesta a zároveň blízko upravených parkov.

O projekte
Sedempodlažný nárožný funkcionalistický palác, ktorý bol dokončený v r. 1933 podľa návrhu architektov Václava Vejrycha a Kotěrovho žiaka Jaroslava Kabeša, práve prešiel nákladnou rekonštrukciou spoločných priestorov i interiérov, vďaka ktorej tu vzniklo celkom 31 bytových jednotiek. Pre budovu je charakteristické štvrťkruhové nárožie medzi dvoma arkierovými pylónmi, päť podlaží so zaoblenými balkónmi završuje terasa. Architektonické štúdio QUADRATA, ktoré stojí za novou tvárou budovy, si dalo za cieľ zachovať pôvodný koncept budovy, ktorý ale bude zároveň vyhovovať súčasným požiadavkám na moderné bývanie. Jedným z novodobých prvkov bude presklený výťah.

Byty
V budove vzniklo celkom 31 bytov: 2 x 1 + kk; 3 x 2+kk; 8 x 3+kk; 13 x 4+kk; 3 x 5+kk; 1 x 6+kk. K väčšine jednotiek bude priliehať balkón či terasa, na dokúpenie budú pivničné kóje. Dva najväčšie byty sú v ponuke v stave white walls, ostatné sú dokončené. Štandard vybavenia zahŕňa drevené lakované masívne dvojvrstvové podlahy kladené vo vzore stromčeka s bielou obvodovou lištou, veľkoformátovú dlažbu a obklady Graniti Fiandre v dekore prírodného kameňa, sanitu Hansgrohe, kúpeľňovú keramiku Vitra, bezpečnostné vstupné dvere, bezfalcové interiérové ​​dvere, drevené euro (7. NP trojsklami) alebo videotelefón. Vykurovanie a ohrev TÚV bude zaisťovať centrálna kotolňa.

Lokalita
Námestie Mieru s kostolom sv. Ľudmily, krásne upravené parky Grébovka či Riegrovy alebo Čelakovského sady, Národné múzeum. Tieto všetky miesta sú v pešom dosahu. Zároveň je možné bez problémov využívať hromadnú dopravu, takmer pri dome je stanica metra a zastávky električiek I. P. Pavlova, v budúcnosti blízko pribudne v dochádzkovej vzdialenosti stanica metra linky D. Okolie je plné reštaurácií, kaviarní a obchodov, ale aj divadiel a ďalších kultúrnych inštitúcií, pre bežný život je výhodou široký výber z kvalitných škôl.

Prehľadová tabuľka

  • Adresa
    Londýnská, Praha 2, Vinohrady
  • PENB
    C
  • Referenčné číslo
    42736

Lokalita

 

Kontaktujte nás

nepovinné
nepovinné

Pozrite sa i na ďalšie developerské projekty v lokalite Hlavné mesto Praha

Všetky zverejnené údaje obsiahnuté v tomto inzeráte majú iba informatívny charakter, a z tejto ponuky tak žiadnej strane nevzniká nárok na uzatvorenie zmluvy. Spoločnosť Svoboda & Williams Slovakia s.r.o. sprostredkováva informácie nadobudnuté v dobrej viere od vlastníka nehnuteľnosti, a z toho dôvodu nenesie zodpovednosť za ich úplnosť, správnosť a presnosť.
Lokalita
Parametre
Veľkosť
Min.
Max.
Cenové rozpätie
Cena min.
Cena max.
Cenové rozpätie
Cena min.
Cena max.