Používáme súbory cookies na zlepšenie vašich užívateľských skúseností. Kliknutím na „OK“ vyjadrujete svoj súhlas.
OK

Informácie

Pozemok

Veľký súbor pozemkov vrátane stavebného pozemku nachádzajúceho sa na južnom svahu ponúka možnosť výstavby trvalého alebo rekreačného domu s veľkou záhradou obklopenou vlastným lesom. Dokonalý pokoj a úplné súkromie uprostred nádhernej krajiny v podhorí Krkonoš.

Na pozemku sa v súčasnosti nachádza budova vidieckeho domu na zbúranie alebo kompletnú rekonštrukciu. Pôvodná časť domu je zrubová, čiastočne podpivničená, s priľahlou murovanou budovou. Podkrovie, ktoré sa v minulosti využívalo ako senník, tvorí jeden veľký otvorený priestor. 

Do domu je zavedená elektrická prípojka (v súčasnosti odpojená), pitná voda je zabezpečená z prameňa priamo pri chalupe, druhý prameň sa nachádza ďalej na pozemku. Časť pozemku tvorí zmiešaný les so storočnými dubmi a hustými ihličnanmi vhodnými na palivové drevo. Vďaka kvalitnej pôde tu rastie ohrozená ľalia zlatohlavá a na lúke pod chatou sú vzrastlé a rodiace ovocné stromy, najmä jablone a čerešne. Prístupová cesta vedie po nespevnenej obecnej ceste, prejazd je v súčasnosti možný len menším terénnym vozidlom. 

Krásne romantické miesto nad riekou Jizerou, v blízkosti zrúcaniny Mladkovského hrádku a Ponikelských jeskyní, ponúka široké možnosti športového vyžitia vo všetkých ročných obdobiach a trasy na relaxačné prechádzky v lese. Obec Poniklá s dlhou históriou osídlenia sa nazýva vstupnou bránou do sklárskej oblasti Krišťálové údolí. Nachádza sa tu obchod s potravinami, materská a základná škola, dokonca aj známe ochotnícke divadlo a pohodlné dopravné spojenie s okolitými mestami zabezpečujú autobusy a vlaky. 

Celková rozloha pozemkov je 45 949 m2, z toho stavebné pozemky 647 m2, trvalé trávne porasty 33 400 m2, lesy 8 833 m2, ostatné plochy (neplodná pôda a cesty) 3 069 m2.

Pôdorys

 • Pôdorys 1

Prehľadová tabuľka

 • Predajná cena
  Rezervované
 • Celková plocha
  45 949 m²
 • Pozemok
  Bývanie
 • Referenčné číslo
  102338
 • Na stiahnutie

Lokalita

 

Kontaktujte nás

nepovinné
nepovinné

Pozrite sa aj na ďalšie pozemky v lokalite Liberecký kraj

Všetky zverejnené údaje obsiahnuté v tomto inzeráte majú iba informatívny charakter, a z tejto ponuky tak žiadnej strane nevzniká nárok na uzatvorenie zmluvy. Spoločnosť Svoboda & Williams Slovakia s.r.o. sprostredkováva informácie nadobudnuté v dobrej viere od vlastníka nehnuteľnosti, a z toho dôvodu nenesie zodpovednosť za ich úplnosť, správnosť a presnosť.
Lokalita
Parametre
Veľkosť
Min.
Max.
Cenové rozpätie
Cena min.
Cena max.
Cenové rozpätie
Cena min.
Cena max.