Realitné správyNielen zo života v Svoboda & Williams

13. máj 2022

Rezidencie Slávičie budú kolaudovať

Začiatok procesu kolaudácie je naplánovaný na posledný májový deň, pričom je teda pravdepodobné, že byty v novo vybudovaných viladomoch budú skolaudované ešte pred letom 2022.

Novostavby štyroch viladomov sa blížia k úspešnej kolaudácii. Momentálne je dokončený exteriér so spoločnými zelenými plochami, vonkajším parkoviskom i súkromnou príjazdovou cestou do stráženého rezidenčného objektu.

Rezidencie Slávičie ponúkajú bezstarostnú susedskú atmosféru v obklopení vyrastených stromov. Každý viladom má pritom rovnaké dispozičné riešenie, ktoré ponúka byty vhodné pre rodiny, páry i jednotlivcov. Na druhom a treťom podlaží sa rozprestierajú identické, veľkorysé 4-izbové byty. Na najvyššom podlaží nájdete exkluzívny 2-izbový byt s terasou orientovanou na tri svetové strany. Prvé podlažia sú vyhradené pre nebytové priestory, ktoré je možné využiť ako apartmány alebo kancelárie. V podzemí je zabezpečené parkovanie a vstup do pivníc.

Viac informácií o projekte.

Rezidencie Slávičie budú kolaudovať

02. máj 2022

Obraz Number 31 od Jacksona Pollocka bude po šestnástich rokoch opäť na predaj

Prelomové dielo abstraktného maliara Jacksona Pollocka Číslo 31 (Number 31, 1949) je jedným z definujúcich obrazov moderného umenia 20. storočia. Aukčný dom Christie's bude exkluzívne obraz ponúkať v májovej aukcii, ktorá sa uskutoční v New Yorku. Obraz bol posledných šestnásť rokov v súkromnej zbierke, jeho cena sa odhaduje na 45 miliónov dolárov.

Aukčný dom Christie’s bude predávať Pollockov obraz Number 31 počas akcie s názvom 20th Century Evening Sale, ktorá sa uskutoční 12. mája na Rockefeller Plaza v New Yorku. Dielo namaľované v roku 1949 patrí medzi najsilnejšie príklady Pollockových slávnych expresionistických kvapľových malieb, ktoré predstavujú kľúčový moment vo vývoji umenia dvadsiateho storočia. Obraz sa nachádzal v súkromnej zbierke od roku 2006.

Pollock vytvoril „Číslo 31“ v návale brilantnej kreatívnej činnosti koncom roka 1949, následne bol obraz vystavený u Pollockovej predajkyne Betty Parsons neskôr v tom istom roku, kde ho kritici opísali ako „najlepší obraz, aký kedy urobil“. Obraz o veľkosti 78.7 x 57.2 cm sa objavil sa na mnohých dôležitých výstavách, vrátane retrospektívy Jacksona Pollocka v newyorskom múzeu MoMA z roku 1967.

Obraz Number 31 od Jacksona Pollocka bude po šestnástich rokoch opäť na predaj

05. apríl 2022

Svoboda & Williams exkluzívne poverená predajom nových apartmánov v Penati Golf Resort

Nadštandardný projekt v Šajdíkových Humenciach, vzdialený len hodinu cesty autom z Bratislavy i Brna, ponúka okrem prémiového 36-jamkového golfového ihriska aj privátne bývanie s výhľadom a priamym vstupom do jazera.

Portfólio Svoboda & Williams tak rozširujú novo vybudované a nadčasové apartmány s výmerami od 33 m2 po 157 m2 situované v Penati Golf rezorte, ktorý okrem golfu ponúka možnosti cykloturistiky, nordic walking, peších prechádzok, vodných bicyklov, člnkovania či tenisu. Nechýba tu ani detské ihrisko a reštaurácia. Rezidencia je tvorená dvoma apartmánmi s terasami a predzáhradkami na prízemí, troma apartmánmi s terasami na poschodí a priestranným strešným penthousom. Nová moderná budova leží priamo na brehu jazera s privátnou plážou pre rezidentov.

Apartmánový viladom má výhľady priamo na jazero a je prepojený s exteriérom. Strešné penthousy sa predávajú zariadené prémiovým talianskym nábytkom značiek Minotti a Poliform, pre zvýšený komfort majú vstup do interiéru priamo z výťahu. Štandardy ekologickej stavby z CLT panelov vyrábaných na mieru v Rakúsku sú sfinalizované s vysoko kvalitných prírodných materiálov.  

Viac informácií o projekte v Penati Golf Resort.

Svoboda & Williams exkluzívne poverená predajom nových apartmánov v Penati Golf Resort

23. marec 2022

Christie's bude dražiť legendárny portrét Shot Sage Blue Marilyn od Andyho Warhola

V newyorskej aukčnej sieni Christie's prebehne v máji dražba portrétu Marilyn Monroe od Andyho Warhola. Ide o jeden z najikonickejších obrazov v histórii a ukážku vizuálnej sily, ktorú bol Warhol schopný pretaviť do svojich diel. Podľa odhadov sa cena portrétu môže vyšplhať až na rekordných 200 miliónov dolárov, čo by predstavovalo najdrahšie vydražené dielo z éry 20. storočia.

Portrét Marilyn Monroe patrí spoločne s konzervami Campbellových polievok k Warholovým notoricky známym dielam. Legendárny predstaviteľ pop-artu začal hollywoodsku krásku zvečňovať pomocou sieťotlače v roku 1962, teda krátko po jej smrti. V roku 1964 vyvinul rafinovanejšiu a tiež oveľa náročnejšiu techniku ​​sieťotlače, prostredníctvom ktorej sa chcel vymedziť voči doterajšej masovej produkcii. Vďaka tomu vznikol veľmi obmedzený počet portrétov, ktorého je dielo Shot Sage Marilyn súčasťou.

Slávny obraz v súčasnej dobe vlastní nadácia súrodencov Thomasa a Doris Ammannových, ktorí v roku 1977 založili v Zurichu galériu Thomas Ammann Fine Art. Výťažok z predaja poputuje na aktivity nadácie, ktoré spočívajú v rozvoji detskej zdravotnej starostlivosti a vzdelávacích programov po celom svete. 

„Marilyn od Andyho Warhola predstavuje vrchol amerického pop-artu. Takto významné dielo sa v aukcii draží raz za generáciu. Je zosobneným prísľubom amerického sna, v ktorom sa na jednom plátne podarilo zachytiť optimizmus, krehkosť, ohlas a ikonografiu,“ hovorí Alex Rotter, ktorý v Christie's vedie sekciu umenia 20. a 21. storočia. 

Christie's bude dražiť legendárny portrét Shot Sage Blue Marilyn od Andyho Warhola

15. marec 2022

Stavebné práce na projekte rezidencie Slávičie finišujú

Svoboda & Williams ako exkluzívny predajca bytov a nebytových priestorov v novom projekte rezidencie Slávičie, umiestnenom v bratislavskom Slávičom údolí, informuje o posune stavebných prác. Fasáda je dokončená a začalo sa s úpravou spoločných vonkajších priestorov.

Súkromný rezidenčný komplex s vlastnou príjazdovou cestou je tvorený 4 viladomami, na ktorých sa stavebné práce blížia ku koncu. Ich fasády sú dokončené a chýba už len položiť podlahu na terasy. V spoločných vonkajších priestoroch sa začalo s výsadbou okrasných stromov a budovaním chodníkov a vonkajších parkovacích miest. Taktiež sa finalizuje privátna komunikácia vedúca k rezidenciam či terénne úpravy, ktorých súčasťou budú aj altánky a lavičky.

Kolaudácia je plánovaná na koniec apríla, pričom sa byty predávajú v stave white walls, čo umožňuje absolútne prispôsobenie sa požiadavkám ich majiteľov.

Viac informácií o projekte Slávičie.

 

Stavebné práce na projekte rezidencie Slávičie finišujú

04. marec 2022

Na Ukrajinu mieri od zamestnancov Svoboda & Williams 16 000 Eur

S ruskou inváziou na Ukrajinu sa naprieč Slovenskom a Českou republikou zdvihla vlna solidarity, ktorá má rôzne podoby. Zamestnanci Svoboda & Williams sa rozhodli pomôcť finančne a počas piatich dní vybrali 16 000 eur. Vybraná čiastka putuje na účet Červeného kríža.

„Dianie na Ukrajine teraz pozorne sleduje celý svet a je dôležité, aby pomohol každý, kto pomôcť môže. Mnoho kolegov sa od minulého štvrtka rozhodlo napadnutú krajinu podporiť rôznymi cestami. Začiatkom týždňa sme však dospeli k názoru, že spoločná a koordinovaná pomoc je efektívnejšia. Preto sme sa rozhodli Ukrajinu podporiť prostredníctvom Červeného kríža, ktorý vo vojnou zasiahnutej oblasti zaisťuje potrebnú zdravotnú starostlivosť a na území Českej republiky sa pripravuje na možný príchod utečencov z Ukrajiny,“ hovorí Prokop Svoboda, majiteľ Svoboda & Williams.
 

Na Ukrajinu mieri od zamestnancov Svoboda & Williams 16 000 Eur

25. január 2022

Svoboda & Williams finančne podporila Českú spoločnosť ornitologickú

Svoboda & Williams podporila finančným darom Českú spoločnosť ornitologickú, ktorá sa dlhodobo zaoberá ochranou vtákov aj ich prostredím a zasadzuje sa o to, aby svojimi činnosťami motivovala k ochrane aj širokú verejnosť.

K aktivitám Českej spoločnosti ornitologickej patrí okrem monitoringu a výskumu aj budovanie vtáčích parkov, ktoré predstavujú útočisko nielen pre vtáky, ale aj pre ďalšie ohrozené živočíchy aj rastliny. ČSO doteraz úspešne vybudovala štyri vtáčie parky: Josefovské lúky, Mníšske lúky, Kosteliska a Malú Lipovú. Darovaná čiastka tak bude využitá na ďalší rozvoj týchto území.

V ochrane cenných prírodných lokalít sa angažujeme už niekoľko rokov, napríklad prostredníctvom spolupráce so spolkami Mokrade a Zamenis. Česká spoločnosť ornitologická sa venuje aktivitám, ktoré sú s tými našimi úzko previazané, preto je podpora jej pôsobenia ďalším logickým krokom,“ hovorí Prokop Svoboda, Managing Partner Svoboda & Williams.

Svoboda & Williams finančne podporila Českú spoločnosť ornitologickú

19. január 2022

Zdeněk Vojtek novým regionálnym riaditeľom Svoboda & Williams

K tímu Svoboda & Williams sa v januári pridal Zdeněk Vojtek, ktorý po mnohoročných skúsenostiach v popredných realitných spoločnostiach nastúpil na pozíciu Regional Director pre Moravu.

Zdeněk Vojtek sa na realitnom trhu pohybuje už od roku 1998. Sedemnásť rokov viedol vlastnú realitnú agentúru, od roku 2015 pôsobil ako Leasing Manager v spoločnosti AIG/LINCOLN CZ, neskôr známej ako White Star Real Estate, kde mal na starosti okrem iného významné realitné transakcie v kancelárskom komplexe Campus Science Park alebo v logistike a retaile. V posledných takmer troch rokoch mal ako Senior Leasing Manager v spoločnosti CPI Property Group zverené regionálne portfólio zamerané na segment kancelárií, ktorého súčasťou je napríklad významný multifunkčný projekt Nová Zbrojovka.

Doteraz som mal možnosť podieľať sa na veľmi zaujímavých projektoch, ktoré premieňajú brnenskú metropolu. Teraz sa teším na novú výzvu, ktorej cieľom je naplno rozvinúť potenciál spoločnosti Svoboda & Williams v regióne Moravy,“ hovorí Zdeněk Vojtek, nový Regional Director vo Svoboda & Williams. 

Zdeněk Vojtek novým regionálnym riaditeľom Svoboda & Williams

15. december 2021

Predaj bytov v bratislavskom projekte rezidencie Slávičie zahájený

Na základe exkluzívneho poverenia spúšťa realitná kancelária Svoboda & Williams predaj 12 bytov a 4 nebytových priestorov v novom projekte rezidencie Slávičie, ktorý je umiestnený v pokojnej časti Starého Mesta, v Slávičom údolí. Kolaudácia je plánovaná na marec 2022.

Portfólio Svoboda & Williams sa tak teraz rozširuje o 12 nových bytov, ktoré sa rozprestierajú na samostatných podlažiach a disponujú výmerami od 116 m2 do 143 m2, pričom ku každému z nich prislúcha i pivnica. Štyri viladomy vytvárajú uzavretý monitorovaný komplex s integrovanými oddychovými zónami a spoločným zeleným priestranstvom – údržbu celého objektu bude mať na starosti správcovská firma.

Byty sa predávajú v stave shell&core, čo umožňuje ich dokončenie do podoby podľa predstáv majiteľa. Disponujú hliníkovými oknami Aluprof MB-86 s trojsklami, vonkajšími žalúziami Lomax v antracitovej farbe, rekuperačnou jednotkou v každej obytnej miestnosti, tepelným čerpadlom Panasonic Aquarea a vstupnými dverami Defendor. V bytoch i nebytových priestoroch je príprava na krb. Podlahové kúrenie je doplnené o možnosť regulácie teploty v každej miestnosti samostatne. Jednotlivé interiéry ponúkajú vďaka nadštandardnej svetlej výške stropu 2,8 metra mimoriadnu vzdušnosť.

Rezidenčný komplex Slávičie obklopený zeleňou vyrastených stromov je vďaka osadeniu do južného svahu Slávičieho údolia zárukou pokojného bývania v súkromí. K domom vedie novovybudovaná súkromná cesta s videovrátnikom. Areál je monitorovaný 24/7 a exkluzívny pre rezidentov, súčasťou sú i spoločné exteriérové plochy. Bezproblémové parkovanie je možné v podzemí s priamym napojením výťahov k jednotlivým podlažiam alebo na vonkajších parkovacích miestach.

Viac informácií o projekte rezidencie Slávičie.

Predaj bytov v bratislavskom projekte rezidencie Slávičie zahájený

26. november 2021

Svoboda & Williams vydala prvý printový špeciál magazínu Selected

Po necelom roku od spustenia online magazínu Selected vydáva Svoboda & Williams prvý printový špeciál, ktorého ústrednou linkou sú rozličné spôsoby, akými možno dôjsť k šťastnej mysli a stavom radosti. Vo štvrtok 25. novembra k príležitosti vydania prebehol slávnostný večer plný umenia a vôní v ateliéri umelkyne Lucie Jindrák Skřivánkovej.

Prvý tlačený špeciál Selected vznikal v úzkej spolupráci marketingového tímu Svoboda & Williams so šéfredaktorom magazínu Tomášom Ottom. „Jedným z prvotných zámerov, ktorý sme si určili ešte pred tým, ako sme spustili online magazín Selected, bolo digitálny formát raz ročne doprovodiť tým tlačeným. Nechceli sme ale vydať nudný firemný časopis plný prázdnych slov, naopak sme sa usilovali o skutočne zaujímavý obsah, ako po písanej, tak po vizuálnej stránke,“ vysvetľuje Otta. Natália Bartošová, ktorá mala na starosti marketingovú stránku projektu, dopĺňa: „Išlo nám najmä o to, aby bol tlačený magazín Selected decentne a zároveň moderne spracovaný a aby jeho obsah stál predovšetkým na portrétovaní zaujímavých osobností.

Spomínanú vizuálnu stránku povzniesla spolupráca s významnou českou umelkyňou Luciou Jindrák Skřivánkovou, ktorá špeciálne pre Selected vytvorila dielo na jeho obálku. „Obraz som maľovala s myšlienkou na krásu života, spokojnosť a rozkvet. Púšťala som si pri tom svoju obľúbenú skladbu Stand on the Word od Keedz, pri ktorej vždy tancujem, a podľa nej som obraz tiež pomenovala. Pieseň je o láske, ktorú nič neohrozí, je pevná ako skala. Na obraz som použila dominantnú žltú farbu, celá kompozícia sa vznáša a tancuje, je tam ľahkosť a hravosť. To sú veci, ktoré robia život ľahším a zároveň naplneným,“ hovorí umelkyňa.

Práve v ateliéri Lucie Jindrák Skřivánkovej prebehol 25. novembra slávnostný večer k príležitosti vydania prvej tlačenej edície magazínu. Celá udalosť prebehla pod taktovkou Svoboda & Williams a projektu Studio Visit, o nezabudnuteľnú atmosféru sa okrem všadeprítomného umenia postarali aj interiérové parfémy Pigmentarium.

 

Svoboda & Williams vydala prvý printový špeciál magazínu Selected

Novo zaradené nehnuteľnosti e-mailom Pravidelne každý mesiac Vás budeme informovať o novo zaradených nehnuteľnostiach na predaj a prenájom.
Nižšie prosím zadajte svoj e-mail.

Chcem dostávať novinky

Ďakujeme za Váš záujem. Registrácia k newslettru prebehla v poriadku.