Realitné správyNielen zo života v Svoboda & Williams

16. september 2022

Unikátne lofty s atmosférou New Yorku exkluzívne v ponuke Svoboda & Williams

Loft nie je len typ bývania – loft je životný štýl. Osobitá atmosféra, známa z post industriálnych rezidencií zo svetových metropolí, je teraz dostupná aj v Prahe. Na základe exkluzívneho poverenia developera začína realitná kancelária Svoboda & Williams predaj ôsmich bytových jednotiek na najvyšších poschodiach ojedinelého rezidenčného projektu Vanguard.

Budova Vanguard v pražských Modřanech oživuje industriálneho ducha bývalej továrne na letecké súčiastky. Do života ju vracia v podobe exkluzívnych loftov, ktoré disponujú jedinečnými proporciami: svetlá výška stropov na niektorých poschodiach dosahuje až 4,5 metra, vysokozáťažové stropy unesú takmer čokoľvek. „Tieto jedinečné konštrukčné prvky nám umožnili realizovať v Modřanech projekt, ktorý na českom trhu nemá obdobu,“ konštatuje Marek Padevět, riaditeľ rezidenčných projektov developerskej spoločnosti PSN, ktorý za Vanguard stojí.

Úplným unikátom aj v medzinárodnom kontexte je autovýťah, ktorý prepája štrnásť podlaží šesťdesiatmetrovej stavby. Majitelia vybraných bytov tak môžu svojimi vozidlami dôjsť takmer do kuchyne a ustajniť ich na privátnom parkovacom státí, ktoré od samotného loftu oddeľuje presklená priečka. „Na plochu vymedzenú na parkovanie sa zmestia až 3 vozidlá. Rezidentom je navyše k dispozícii aplikácia, ktorá umožní rezervovať si autovýťah na presný čas a nestrácať tak ani minútu pri odchode,“ upresňuje Eva Prašivková, Senior Property Consultant Svoboda & Williams. „Klient si tiež môže do loftu doinštalovať technológie pre smart home a nakonfigurovať ľubovoľné funkcie diaľkového ovládania domácnosti,“ dodáva Prašivková.

Zrekonštruovaná budova ponúkne celkom 140 bytov s dispozíciami od 40 m² až po 700 m². „Vysoké industriálne stropy umožňujú včleniť do interiéru originálne vstavby a tým znásobiť úžitkovú plochu. Obrovské okná zalejú priestory svetlom a ponúknu ohromujúce výhľady,“ popisuje kľúčové benefity projektu Prašivková. Takmer neohraničeným priestorom ohromia predovšetkým exkluzívne penthousy v najvyšších poschodiach budovy. Výmera 700 m² zahŕňa aj veľkorysé strešné terasy zavesené takmer pod oblakmi, vo výške Petřínskej rozhľadne. „Stavebne sú koncipované ako chránené privátne priestory, ktoré spolu s výhľadmi majiteľom zaistia aj absolútne  súkromie. Súčasťou terás je príprava na vlastný wellness s prípravou na bazén,“ dopĺňa Prašivková.

Dvadsaťmetrový bazén potom nájdu v priestrannom wellness a fitness v suteréne, ktoré všetkým rezidentom Vanguard dovolia udržiavať kondíciu a načerpať energiu v každý deň. Užívať si môžu i rady ďalších benefitov: od kina, cez party room, po zdieľanú letnú kuchyňu či vonkajšiu saunu na streche, v režime 24/7 im bude k dispozícii recepcia so službou concierge.

„Lofty sú ponúkané v základnej úprave shell & core, ktorá klientom poskytne priestor na realizáciu vlastných snov, ale i kompletne dokončené a vybavené nábytkom,“ vysvetľuje Eva Prašivková. Záujemcovia sa môžu už teraz inšpirovať vzorovými loftami od popredných interiérových dizajnérov: štúdia OOOX a Ivanky Kowalski. „V krátkom čase plánujeme tiež fit out dvoch penthousov,“ sľubuje Marek Padevět s tým, že jeden z loftov pojmú v štýle pánskeho apartmánu v duchu Jamesa Bonda, druhý potom ako plnohodnotné rodinné bývanie pre početnú domácnosť.

V pešom dosahu Vanguard je Vltava s dostatkom zelene i množstvom príležitostí pre rekreačné a športové aktivity: od golfového ihriska, cez tenisové kurty až po bežecké a inline chodníky. V pešej dostupnosti sú aj staré Modřany s kultúrnym a spoločenským zázemím. Intenzívny development lokalitu v posledných rokoch výrazne zhodnotil. Ďalšie plánované projekty v bezprostrednom okolí svojimi výškovými limitmi nenarušia komfort rezidentov Vanguard, súčasne však prinesú ďalšie parky aj bohatšie gastro služby.


Pre ponuku bytov kontaktujte našu kanceláriu.

Unikátne lofty s atmosférou New Yorku exkluzívne v ponuke Svoboda & Williams

23. august 2022

Svoboda & Williams má príležitosť reprezentovať predaj ďalšieho impozantného kusu histórie – Kaštieľ v Jaslovských Bohuniciach, ktorý patril aristokratickému rodu Dezasse

Realitná kancelária pridáva do svojho rozmanitého portfólia kaštieľ z 18. storočia v obklopení anglického parku, ležiacom v srdci obce Jaslovské Bohunice, vzdialenej len 45 minút jazdy od Bratislavy. Ku noblesnému kaštieľu patrí aj prístavba s krytým bazénom, kolonáda i kongresový pavilón o veľkosti 800 m2 vhodný pre spoločenské i korporátne udalosti.

Táto historická budova bola pôvodne postavená v neobarokovom slohu, ktorý sa v 19. storočí rozšíril aj o prvky romantického novorománskeho historizmu a stal sa letným sídlom pre vtedajších majiteľov. Okolie Jaslovských Bohuníc dnes ponúka širokú škálu rekreačných, športových i kultúrnych aktivít.

Priestor kaštieľa sa delí na niekoľko krídiel a svoju monumentalitu odzrkadľuje v spoločenských priestoroch - v suteréne sa nachádza reštaurácia s vinárňou, prízemie tvorí vstupná hala s recepciou, cigar lounge, reštaurácia s kapacitou 52 hostí, zimná záhrada, kuchyňa a miestnosti pre personál. Na prvom poschodí toto šľachtické sídlo disponuje s 13 apartmánmi, ktoré spolu ubytujú 32 osôb. V pôvodnej stavbe bola vytvorená i wellness časť s bazénom, barom, fínskou saunou a vírivkou.

Kaštieľ s elegantným ubytovaním a hotelovými službami je exkluzívne k dispozícií takisto k prenájmu priestorov, ideálnych pre svadby a iné eventy.

Viac informácií o nehnuteľnosti.

Svoboda & Williams má príležitosť reprezentovať predaj ďalšieho impozantného kusu histórie – Kaštieľ v Jaslovských Bohuniciach, ktorý patril aristokratickému rodu Dezasse

15. august 2022

Byty s mimoriadnym géniom loci: rezidenčnú ponuku Svoboda & Williams rozširuje unikátny VII. Dům

Realitná kancelária Svoboda & Williams spúšťa predaj luxusnej rezidencie VII. Dům. Skutočne výnimočný projekt stojí v južnom zákutí Valdštejnského námestia, na mieste po stáročia cenenom ako jednu z najlepších pražských adries.

Pod rekonštrukciou pôvodne renesančného meštianskeho domu sú podpísaní architekti z popredných štúdií FormaFatal a Atelier SAD. Tí k domu pristúpili ako k výtvarnému dielu. Kompletná prestavba vyzdvihuje jedinečnosť stavby, uctieva jej dlhú a bohatú históriu a vracia do nej tradičné prírodné materiály v podobe masívnych dubových podláh či nových drevených okien.

Zároveň do interiéru citlivo vnáša súčasný český dizajn: na prvý pohľad zaujmú kamenné portály z božanovského pieskovca, ručne vyrábané prvky z ľadového skla Baxa design, české designové svietidlá či umelecké intervencie do reprezentatívnych spoločných priestorov.

VII. Dům ukrýva 17 bytov, ktoré ponúkajú variabilné dispozície od 1 + kk po 5 + kk. Priestranné jednotky vo vyšších poschodiach lákajú pohľadnicovými výhľadmi na Pražský hrad a katedrálu sv. Víta, tie v nižších podlažiach s pôvodnými klenutými stropmi sú orientované do tichého, poetického nádvoria. Podkrovie zapĺňa veľkoryso poňatý mezonet, ktorý ohromí výmerou bezmála 300 m2, krásnym svetlom, kúzlom renovovaného trámovania i výhľadmi na všetky svetové strany. Samozrejmosťou sú najvyššie štandardy vybavenia.

Prestížna adresa umožňuje majiteľom bytov žiť uprostred Malej Strany, pritom bokom turistického ruchu. V najbližšom okolí nájdu vyhlásené reštaurácie, ale aj služby nevyhnutné na každodenný život vrátane kvalitných škôl. Na relaxáciu v zeleni láka jedinečný súbor palácových záhrad či neďaleké svahy romantického Petřína. K rieke a Mánesovmu mostu sa dá dôjsť príjemnou prechádzkou cez Valdštejnskú záhradu.

Názov VII. Dům je hravým prepojením popisného čísla budovy a konceptu astrologických domov, v minulosti často používaných na zostavovanie horoskopov. Číslovka 7 je napokon v astrológii považovaná za šťastnú a magickú.

 

Viac informácií o projekte tu. 

Byty s mimoriadnym géniom loci: rezidenčnú ponuku Svoboda & Williams rozširuje unikátny VII. Dům

01. júl 2022

Svoboda & Williams získala prestížne ocenenie a 1. miesto v súťaži CEEQA Awards 2022. Stáva sa najlepšou realitnou kanceláriou roka.

Na konci júna sa vo Varšave uskutočnilo každoročné stretnutie lídrov z oblasti realitného sektora. Tradičný galavečer vyvrcholil vyhlásením víťazov tohtoročného kola súťaže CEEQA Awards. Realitná kancelária Svoboda & Williams získala 1. miesto v kategórii Agent of the Year – Local Agency.

Ceny CEEQA (Central & Eastern European Real Estate Quality Awards) je prestížnym a medzinárodne uznávaným ocenením. Touto cenou sú každoročne odmeňované významné budovy, spoločnosti a profesionáli naprieč 18 krajinami zo Strednej a Východnej Európy, ktoré vynikli svojimi úspechmi v oblasti komerčných nehnuteľností, investícií a rozvoja na európskych trhoch. Víťaza cien vyberá porota, ktorej členmi sú najvyššie postavení odborníci z oblasti Real Estate, bankári, investori, konzultanti. Na priebeh hlasovania dohliada medzinárodná konzultantská spoločnosť Deloitte.

Svoboda & Williams získala prestížne ocenenie a 1. miesto v súťaži CEEQA Awards 2022. Stáva sa najlepšou realitnou kanceláriou roka.

16. jún 2022

Svoboda & Williams exkluzívnym predajcom bytov vo funkcionalistickom paláci Londýnska 54 a 56

Na základe exkluzívneho poverenia spustila realitná kancelária Svoboda & Williams predaj bytov v budove na rohu ulíc Londýnska a Juhoslavská na rozhraní pražského Nového Mesta a Vinohradov, ktorá po dokončení veľkorysej revitalizácie ponúkne 31 reprezentatívnych bytov vo vysokom štandarde.

Časť šesťposchodového funkcionalistického paláca bývalej Vinohradskej záložne už prešla nákladnou rekonštrukciou spoločných priestorov aj interiérov podľa návrhu architektonického ateliéru QUADRATA, revitalizácia usilujúca o zachovanie pôvodného konceptu domu však ďalej pokračuje. Hotový projekt očarí vyváženým spojením funkcionalistickej architektúry s novodobými prvkami, ktoré zodpovedá súčasným požiadavkám na moderné bývanie. Patrí k nim presklený výťah či bezpečnostné vstupné dvere, v dome tiež vzniká nová kotolňa na centrálne vykurovanie.

Interiéry bytov ponúknu vysoký štandard s masívnymi drevenými dvojvrstvovými podlahami, sanitárnym vybavením Hansgrohe, kúpeľňovou keramikou Vitra, veľkoformátovými obkladmi v dekore prírodného kameňa, bezfalcovými interiérovými dverami a bezpečnostnými vstupnými dverami. Bytové jednotky sú orientované ako do ulice, tak do pokojného vnútrobloku. Väčšina bytov disponuje balkónom či terasou, budúci majitelia majú taktiež možnosť dokúpiť si k bytu pivnicu v dome.

Projekt Londýnska 54 a 56 stojí na jednej z hlavných vinohradských tepien, v obľúbenom mieste stretávania, kde sa pretínajú miestne komunikačné uzly. Noblesná mestská štvrť s radom pôvodných nájomných domov od známych architektov láka širokými ulicami tienenými stromami, upravenými parkami, kvalitnou reštauračnou a kaviarenskou scénou, či množstvom škôl i ďalšej občianskej vybavenosti.

Viac o projekte Londýnska 54 a 56.

Svoboda & Williams exkluzívnym predajcom bytov vo funkcionalistickom paláci Londýnska 54 a 56

14. jún 2022

Početný tím Svoboda & Williams utužil vzťahy v malebných Slavoniciach

Slavonice, malebné mestečko na česko-rakúskych hraniciach, sa počas druhého júnového víkendu stali dejiskom veľkého realitného "mejdanu". V meste preslávenom svojráznou atmosférou i bohatou históriou sa zišiel kompletný tím realitnej kancelárie Svoboda & Williams pri príležitosti teambuildingu.

Kľúčovou témou stretnutia bolo predstavenie novej IT štruktúry, ktorá výrazne vylepší interné firemné procesy a do budúcnosti aj funkcionalitu IT nástrojov Svoboda & Williams pre externých užívateľov. Aj napriek nepriazni počasia stihli účastníci zájazdu jazdy na bicykloch, keramický kurz, výlet do unikátneho biotopu blízkych mokradí, ktoré ošetruje enviromentálna pozemková spoločnosť Refugium, alebo pomyselný výlet do farbistej slavonickej histórie. Príbehmi a slavonickými zákutiami realitný tím viedol miestny rodák a jeden z členov divadla Sklep Zdeněk Žampa, ktorému nikto nepovie inak ako Žampič. Popri skúmaniu tunajšieho genia loci samozrejme došlo aj na analýzy a prognózy vývoja realitného trhu, biznisovej stratégie a neformálne stretnutia a zoznamovania – tím Svoboda & Williams sa za šestnásť rokov na trhu totiž rozrástol na 130 členov.

Početný tím Svoboda & Williams utužil vzťahy v malebných Slavoniciach

17. máj 2022

Fragment: nová kapitola nájomného bývania v Česku bola zahájená

Na základe exkluzívneho poverenia investičnou skupinou Trigema začína Svoboda & Williams prvú fázu prenájmu bytov v rezidenčnom projekte Fragment situovanom v Prahe. Unikátna stavba, ktorá od počiatku vzniká ako symbióza medzi architektúrou, umením a rezidenčným developmentom, je tak o ďalší krok bližšie k cieľovej rovinke – už na začiatku roku 2023 sa jej priestory zaplnia prvými obyvateľmi.

Fragment je výsledkom spolupráce investičnej skupiny Trigema s architektmi Davidom Wittasskom a Jiřím Řezákom z prestížnej kancelárie Qarta architektúra a s umelcom Davidom Černým. Za majestátnou fasádou stavby vytvorenou z dynamicky členených rozpixelovaných blokov teraz vzniká 140 designovo zariadených bytov na prenájom, vybavených od podlahy k stropu. „Fragment má ambíciu prepísať kapitolu nájomného bývania v Česku. Svojím prepojením umenia a dizajnu ako v exteriéroch, tak v interiéroch, pridanými službami a vysokým štandardom široko presahuje hranicu „obyčajného“ rezidenčného bývania,“ hovorí Marcel Soural, predseda predstavenstva investičnej skupiny Trigema.

Budúci nájomcovia ocenia, že život v Fragmente sa ponesie v duchu tých najmodernejších riešení pre maximálny komfort. Technologické vybavenie všetkých jednotiek zahrnie vykurovanie aj chladenie za využitia aktivovaných podhľadov, vzduchotechniku ​​s rekuperáciou, filtráciou a úpravou vlhkosti i teploty privádzaného vzduchu a múdru domácnosť Smart Home Loxone, pomocou ktorej je možné ovládať tepelnú pohodu, ventiláciu, osvetlenie, domového vrátnika či zabezpečenia. Pohodlie a bezstarostnosť zaručí aj široká škála služieb, ktoré budú obyvateľom Fragmentu plne k dispozícii.

Samotná stavba nevzniká len ako neobyčajná architektonická dominanta, ale aj ako objekt, ktorý maximálne využíva moderné riešenie na výstavbu. Využité technológie tak zahŕňajú napríklad tepelné čerpadlá zem-voda so sústavou 30 geotermálnych vrtov hĺbky 180 m, využitie studničnej a dažďovej vody na pokrytie prevádzkovej spotreby a zelenej strechy s vegetáciou.

Kolaudácia stavby je naplánovaná na koniec roku 2022.

Viac informácií o projekte Fragment.

Fragment: nová kapitola nájomného bývania v Česku bola zahájená

13. máj 2022

Rezidencie Slávičie budú kolaudovať

Začiatok procesu kolaudácie je naplánovaný na posledný májový deň, pričom je teda pravdepodobné, že byty v novo vybudovaných viladomoch budú skolaudované ešte pred letom 2022.

Novostavby štyroch viladomov sa blížia k úspešnej kolaudácii. Momentálne je dokončený exteriér so spoločnými zelenými plochami, vonkajším parkoviskom i súkromnou príjazdovou cestou do stráženého rezidenčného objektu.

Rezidencie Slávičie ponúkajú bezstarostnú susedskú atmosféru v obklopení vyrastených stromov. Každý viladom má pritom rovnaké dispozičné riešenie, ktoré ponúka byty vhodné pre rodiny, páry i jednotlivcov. Na druhom a treťom podlaží sa rozprestierajú identické, veľkorysé 4-izbové byty. Na najvyššom podlaží nájdete exkluzívny 2-izbový byt s terasou orientovanou na tri svetové strany. Prvé podlažia sú vyhradené pre nebytové priestory, ktoré je možné využiť ako apartmány alebo kancelárie. V podzemí je zabezpečené parkovanie a vstup do pivníc.

Viac informácií o projekte.

Rezidencie Slávičie budú kolaudovať

02. máj 2022

Obraz Number 31 od Jacksona Pollocka bude po šestnástich rokoch opäť na predaj

Prelomové dielo abstraktného maliara Jacksona Pollocka Číslo 31 (Number 31, 1949) je jedným z definujúcich obrazov moderného umenia 20. storočia. Aukčný dom Christie's bude exkluzívne obraz ponúkať v májovej aukcii, ktorá sa uskutoční v New Yorku. Obraz bol posledných šestnásť rokov v súkromnej zbierke, jeho cena sa odhaduje na 45 miliónov dolárov.

Aukčný dom Christie’s bude predávať Pollockov obraz Number 31 počas akcie s názvom 20th Century Evening Sale, ktorá sa uskutoční 12. mája na Rockefeller Plaza v New Yorku. Dielo namaľované v roku 1949 patrí medzi najsilnejšie príklady Pollockových slávnych expresionistických kvapľových malieb, ktoré predstavujú kľúčový moment vo vývoji umenia dvadsiateho storočia. Obraz sa nachádzal v súkromnej zbierke od roku 2006.

Pollock vytvoril „Číslo 31“ v návale brilantnej kreatívnej činnosti koncom roka 1949, následne bol obraz vystavený u Pollockovej predajkyne Betty Parsons neskôr v tom istom roku, kde ho kritici opísali ako „najlepší obraz, aký kedy urobil“. Obraz o veľkosti 78.7 x 57.2 cm sa objavil sa na mnohých dôležitých výstavách, vrátane retrospektívy Jacksona Pollocka v newyorskom múzeu MoMA z roku 1967.

Obraz Number 31 od Jacksona Pollocka bude po šestnástich rokoch opäť na predaj

05. apríl 2022

Svoboda & Williams exkluzívne poverená predajom nových apartmánov v projekte LuxApartments Penati Golf Resort

Nadštandardný projekt LuxApartments v Šajdíkových Humenciach, vzdialený len hodinu cesty autom z Bratislavy i Brna, ponúka okrem prémiového 36-jamkového golfového ihriska aj privátne bývanie s výhľadom a priamym vstupom do jazera.

Portfólio Svoboda & Williams tak rozširujú novo vybudované a nadčasové apartmány LuxApartments s výmerami od 33 m2 po 157 m2 situované v Penati Golf rezorte, ktorý okrem golfu ponúka možnosti cykloturistiky, nordic walking, peších prechádzok, vodných bicyklov, člnkovania či tenisu. Nechýba tu ani detské ihrisko a reštaurácia. Rezidencia je tvorená dvoma apartmánmi s terasami a predzáhradkami na prízemí, troma apartmánmi s terasami na poschodí a priestranným strešným penthousom. Nová moderná budova leží priamo na brehu jazera s privátnou plážou pre rezidentov.

Apartmánový viladom má výhľady priamo na jazero a je prepojený s exteriérom. Strešné penthousy sa predávajú zariadené prémiovým talianskym nábytkom značiek Minotti a Poliform, pre zvýšený komfort majú vstup do interiéru priamo z výťahu. Štandardy ekologickej stavby z CLT panelov vyrábaných na mieru v Rakúsku sú sfinalizované s vysoko kvalitných prírodných materiálov.  

Viac informácií o projekte v LuxApartments.

Svoboda & Williams exkluzívne poverená predajom nových apartmánov v projekte LuxApartments Penati Golf Resort

Novo zaradené nehnuteľnosti e-mailom Pravidelne každý mesiac Vás budeme informovať o novo zaradených nehnuteľnostiach na predaj a prenájom.
Nižšie prosím zadajte svoj e-mail.

Chcem dostávať novinky

Ďakujeme za Váš záujem. Registrácia k newslettru prebehla v poriadku.