Používáme súbory cookies na zlepšenie vašich užívateľských skúseností. Kliknutím na „OK“ vyjadrujete svoj súhlas.
OK

Informácie

Rodinný dom

Kompletne zrekonštruovaná vila z medzivojnového obdobia s výrazne členeným priečelím sa nachádza v reprezentatívnej vilovej štvrti Černá Pole, pár krokov od parku Schreberovej záhradky, vily Tugendhat a kampusu Mendelovej univerzity.

Prízemie pozostáva zo vstupu a schodiska. Na 1. poschodí je byt 3+kk s priamym vstupom do záhrady z verandy obývacej izby s kuchynským kútom a 2 izieb. Jedna z izieb má malý balkón smerujúci do ulice. Kuchyňa je vybavená novou kuchynskou linkou Sykora a ďalej je v byte kúpeľňa a samostatná toaleta.

Dispozíciu 2. poschodia s obytným podkrovím predstavuje mezonetový byt 4+kk. Ten pozostáva z obývacej izby a samostatnej kuchyne s prípravou na kuchynskú linku orientovanej do záhrady a spojenej veľkým balkónom, 2 izieb, kúpeľne a samostatné toalety. Podkrovie ponúka 3. veľkú miestnosť s možnosťou rozdelenia na dve menšie izby s terasou s výhľadom na Špilberk, a druhú kúpeľňu s toaletou. Suterén domu zahŕňa 2 garsónky, pivničnú miestnosť a technickú miestnosť.

Dom s architektonicky neobvyklými prvkami pochádza z roku 1930 a je uznávaný pre zachovanú unikátnu výzdobu ako je drevené podbitie pod strechou a okolo okna smerujúceho do ulice. Takmer 1000 m2 veľký pozemok s vysokými stromami poskytuje dostatok súkromia.

V roku 2021 bola dokončená rekonštrukcia domu zahŕňajúca novú strechu z pálených škridiel, nové rozvody (vrátane elektroinštalácie, odpadu a vody), dom bol osadený drevenými eurooknami a francúzskymi dverami na balkón a terasu. Čerstvo dokončené sú aj drevené parkety, drevené interiérové dvere a schody vo vnútri mezonetu alebo kované zábradlie schodiska, terasy a balkóna. V kúpeľniach je elektrické podlahové kúrenie. Vykurovanie domu zaisťujú plynové kotly Vailant, samostatné pre každý byt, umiestnené sú v suteréne. Parkovanie na pozemku aktuálne až pre 5 áut a stavebné povolenie na dve garáže.

Tradičná vilová kolónia s prevahou prvorepublikovej zástavby vyniká množstvom zelene aj občianskou vybavenosťou. V blízkosti je veľké množstvo športovísk (zimný, futbalový aj plavecký štadión, tenisové a volejbalové kurty, skatepark a detské ihriská). V pešom dosahu je materská a základná škola aj gymnázium, rad reštaurácií, kaviarní a obchodov. Dopravné spojenie zaisťuje verejná doprava, cesta do centra trvá niekoľko minút.


Úžitková plocha 400m2, (z toho interiér 370 m2, terasy 26 m2, balkóny 4 m2), zastavaná plocha 149 m2, záhrada 845 m2, pozemok 994 m2.


Prehľadová tabuľka

 • Predajná cena
  Cena na vyžiadanie
 • Podlahová plocha
  370 m²
 • Terasa
  26 m²
 • Balkón
  4 m²
 • Pivnica
  Áno
 • Úžitková plocha
  400 m²
 • Zastavaná plocha
  149 m²
 • Záhrada
  845 m²
 • Pozemok
  994 m²
 • Parkovanie
  Áno
 • PENB
  G
 • Referenčné číslo
  101369
 • Na stiahnutie

Lokalita

 

Kontaktujte nás

nepovinné
nepovinné

Pozrite sa tiež na ďalšie rodinné domy v lokalite Jihomoravský kraj

Všetky zverejnené údaje obsiahnuté v tomto inzeráte majú iba informatívny charakter, a z tejto ponuky tak žiadnej strane nevzniká nárok na uzatvorenie zmluvy. Spoločnosť Svoboda & Williams Slovakia s.r.o. sprostredkováva informácie nadobudnuté v dobrej viere od vlastníka nehnuteľnosti, a z toho dôvodu nenesie zodpovednosť za ich úplnosť, správnosť a presnosť.
Lokalita
Parametre
Veľkosť
Min.
Max.
Cenové rozpätie
Cena min.
Cena max.
Cenové rozpätie
Cena min.
Cena max.