Kunžak, Jindřichův Hradec | 1
Kunžak, Jindřichův Hradec | 2
Kunžak, Jindřichův Hradec | 3
Kunžak, Jindřichův Hradec | 4
Kunžak, Jindřichův Hradec | 5
Kunžak, Jindřichův Hradec | 6
Kunžak, Jindřichův Hradec | 7
Kunžak, Jindřichův Hradec | 8
Kunžak, Jindřichův Hradec | 9
Kunžak, Jindřichův Hradec | 10
Kunžak, Jindřichův Hradec | 11
exkluzívne

Rodinný dom

Úžitková plocha 500 m2, pozemok 23 139 m2

Jindřichův Hradec, Jihočeský kraj

Štýlové bývanie pre romantické duše alebo príjemné miesto pre podnikanie ponúka historický objekt mlynu s rybníkom. Kultúrna pamiatka je zasadená do atraktívnej lokality prírodného parku Česká Kanada.

Východné krídlo tvorí objekt mlynice sa samostatnou dvojposchodovou obytnou časťou. Na prízemí sa nachádza pivnica, komora, bývalá kuchyňa (teraz je tu príprava na kúpeľňu), strojovňa, obytná miestnosť a mlynica. Na poschodí je umiestnená bývalá obytná miestnosť pre sezónnych pracovníkov, ďalšie 3 izby, kúpeľňa, toaleta a komora. Južné krídlo s rozsiahlym podkrovím tvorí bývalý letný prízemný dvojizbový byt a 4 bývale stajne. Západné krídlo má dve stodoly a podkrovie.

Pôvodne barokový objekt bol po väčšinu svojej existencie využívaný ako vodný mlyn a v posledných 60 rokoch slúžil na bývanie a hospodárske účely. Stavba vrátane technologického vybavenia sa dochovala vo vysokom stupni autenticity a je tak významnou regionálnou pamiatkou. Na objekt nadväzuje záhrada s romantickým jazierkom, bývalým torzom mlynského kolesa a lúka lemovaná potokom a chovným rybníkom, z ktorého možno urobiť plochu na kúpanie. Svojou polohou aj dispozíciou je nehnuteľnosť vhodná k rezidenčnému bývaniu i na podnikanie v obore ubytovania a stravovania - môže tu vzniknúť penzión s možnosťou rybolovu, apartmány s agroturistikou, rodinný hostinec alebo malé technické múzeum.

V meste funguje predajňa potravín, drogérie, mäsiarstvo, predaj farmárskych mliečnych výrobkov, hostinec, kaviareň, pizzeria, materská a základná škola, športová hala i lekárskej služby. S okolitými mestami je Kunžak prepojený autobusmi, v neďalekých lomoch je vlaková zastávka. Krásna neporušená okolitá krajina je ideálna pre pohodlné túry pešo i na bicykli, dôjsť možno napríklad k obľúbenému hradu Landštejn alebo aj do Rakúska.

Celková plocha pozemkov 23 139 m2: z toho zastavaná plocha a nádvorie 1 183 m2, vodná plocha 5 952 m2, trvalý trávny porast 7 770 m2, ostatná plocha 7 134 m2, lesný pozemok 1 100 m2.

Okrem bežných prehliadok nehnuteľností ponúkame tiež videoprehliadky v reálnom čase cez WhatsApp, FaceTime, Messenger, Skype a pod.

Cena € 324 345
Úžitková plocha 500 m2
Zastavaná plocha 1 183 m2
Pozemok 23 139 m2
Parkovanie Áno
Pivnica Nie
PENB G
Referenčné číslo 36148

Všetky zverejnené údaje obsiahnuté v tomto inzeráte majú iba informatívny charakter, a z tejto ponuky tak žiadnej strane nevzniká nárok na uzatvorenie zmluvy. Spoločnosť Svoboda & Williams Slovakia s.r.o. sprostredkováva informácie nadobudnuté v dobrej viere od vlastníka nehnuteľnosti, a z toho dôvodu nenesie zodpovednosť za ich úplnosť, správnosť a presnosť.