Všetky správy

13. február 2019

Svoboda & Williams partnerom večera Art in Conversation

7. februára sa v pražskej Galerii Cermak Eisenkraft uskutočnilo stretnutie Art in Conversation, ktorého účastníci mali možnosť stretnúť sa s poprednými znalcami výtvarného umenia a odborníkmi na oblasť zberateľstva. Akciu poriadala Galerie Cermak Eisenkraft v spolupráci s preslávenou aukčnou sieňou Christie’s a realitnou kanceláriou Svoboda & Williams.

Zakladatelia galérie Galerie Cermak Eisenkraft, Tomáš Zapletal a David Železný, dlhodobo usilujú o kultiváciu trhu s umením v Českej republike. A pre takéto zdokonaľovanie je úplne esenciálna komunikácia s potenciálnymi i existujúcimi klientmi a konverzácia o rôznych aspektoch umenia. Vďaka prístupu zo strany usporiadateľa došlo k elegantnému prepojeniu podstaty samotnej galérie s hlavnou témou Art in Conversation, ktorou bolo výtvarné umenie a jeho zberateľstvo v najširších súvislostiach. Práve tejto téme sa venovali jednotlivé prezentácie.

V rámci večera vystúpil Lord Snowdon, čestný predseda Christie's pre Európu, Blízky východ, Rusko a Indiu. Významnými prednášajúcimi boli aj ďalší členovia spoločnosti Christie's, napríklad Jason Carey, vedúci oddelenia Impressionist & Modern Art, a Anna Povejšilová, ktorá v rovnakom oddelení pôsobí na pozícii Asociate Specialist. Na posúdení umeleckého diela je kľúčová rozsiahla expertíza a práve tu ponúka spoločnosť Christie's pomocnú ruku sprostredkovateľa, ktorý dobre poradí pri zvažovaní investície, akou je nákup cenného umeleckého diela.

Spestrenie celej akcie predstavoval obraz Františka Kupku La cathédrale, ktorý bude súčasťou blížiacej sa aukcie Impressionist and Modern Art Day Sale. Tá prebehne 28. februára 2019 v Londýne. Kupkov obraz bude dražený spoločne s dielami Pierre-Augusta Renoira, Pabla Picassa či Alberta Giacomettiho.

Aukčná sieň Christie's je vlastnícky prepojená s realitnou sieťou Christie's International Real Estate, ktorej exkluzívnym partnerom pre Českú republiku a Slovensko je realitná kancelária Svoboda & Williams.
 

Svoboda & Williams partnerom večera Art in Conversation Svoboda & Williams partnerom večera Art in Conversation Svoboda & Williams partnerom večera Art in Conversation Svoboda & Williams partnerom večera Art in Conversation Svoboda & Williams partnerom večera Art in Conversation Svoboda & Williams partnerom večera Art in Conversation Svoboda & Williams partnerom večera Art in Conversation Svoboda & Williams partnerom večera Art in Conversation Svoboda & Williams partnerom večera Art in Conversation

Novo zaradené nehnuteľnosti e-mailom Pravidelne každý mesiac Vás budeme informovať o novo zaradených nehnuteľnostiach na predaj a prenájom.
Nižšie prosím zadajte svoj e-mail.

Chcem dostávať novinky

Ďakujeme za Váš záujem. Registrácia k newslettru prebehla v poriadku.