Všetky správy

12. jún 2020

Svoboda & Williams bola exkluzívne poverená predajom bytov v Rezidencii Schön

Realitná kancelária Svoboda & Williams na základe exkluzívneho poverenia zahájila predaj bytov v práve rekonštruovanej, architektonicky významnej budove Schön od architektov Weinwurm & Vécsei. Lokalita funkcionalistickej budovy na Obchodnej ulici zabezpečuje bezprostrednú blízkosť centra mesta a všetkých služieb.

Sedempodlažná rezidencia práve prechádza kompletnou rekonštruckiou, ktorej dokončenie je plánované na koniec roku 2020. Prvé dve podlažia tvoria kancelárske a obchodné priestory, v podzemí bude možnosť parkovať. Rezidencia Schön ponúka desať 2-izbových a 3-izbových bytov o dispozíciach 43 m2 až 139 m2. Všetky byty sú plné denného svetla vďaka prakticky riešeným dispozíciam, vysokým stropom a francúzskym oknám, ako i balkónom a terasám orientovanými do vnútrobloku. Zvukotesné hliníkové okná budú v bytoch zabezpečovať odhlučnenie od dynamickej Obchodnej ulice, štandard bytov bude ďalej pozostávať z podlahového kúrenia, predprípravy na klimatizáciu či bezpečnostných dverí Sherlock. Ku každému bytu naviac prislúcha pivničná kobka.

Polyfunkčná budova Schön z roku 1943 bola navrhnutá významným architektonickým duom slovenského funkcionalizmu Fridrichom Weinwurmom a Ignácom Vécseiom, zároveň bola prvým obchodným domom v Bratislave. Umiestnenie budovy vo vrchnej časti Obchodnej ulice, v blízkosti Hurbanovho námestia, ponúka výnimočnú príležitosť kúpy nehnuteľnosti, ktorej hodnota bude s celkovou revitalizáciou ulice veľmi pravdepodobne rásť. Lokalita v bezprostrednej blízkosti všetkých služieb, reštaurácii, kaviarní i historického Starého Mesta vibruje životom a predstavuje bývanie budúcnosti, čo robí z kúpy nehnuteľnosti na Obchodnej výnimočnú investičnú príležitosť.

Za rekonštrukciou budovy Schön stojí spoločnosť Murman v spolupráci s architektom Norbertom Konrádom – ich cieľom je rešpektovanie a zachovanie pôvodného funkcionalistického rázu stavby. Spoločnosti Murman záleží na zveľaďovaní verejných priestorov, s rekonštrukciou funkcionalistických budov má už skúsenosti z projektu Dunajská 1.

Viac informácii o projekte Rezidencia Schön.

Rezidencia Schön | Svoboda & Williams Rezidencia Schön | Svoboda & Williams Rezidencia Schön | Svoboda & Williams Rezidencia Schön | Svoboda & Williams Rezidencia Schön | Svoboda & Williams

Novo zaradené nehnuteľnosti e-mailom Pravidelne každý mesiac Vás budeme informovať o novo zaradených nehnuteľnostiach na predaj a prenájom.
Nižšie prosím zadajte svoj e-mail.

Chcem dostávať novinky

Ďakujeme za Váš záujem. Registrácia k newslettru prebehla v poriadku.