Svoboda & Williams používa súbory cookies na zlepšenie vašich užívateľských skúseností. Kliknutím na „OK“ vyjadrujete svoj súhlas.
Ok

Realitné správy

Fragment: nová kapitola nájomného bývania v Česku bola zahájená

17.05.2022

Na základe exkluzívneho poverenia investičnou skupinou Trigema začína Svoboda & Williams prvú fázu prenájmu bytov v rezidenčnom projekte Fragment situovanom v Prahe. Unikátna stavba, ktorá od počiatku vzniká ako symbióza medzi architektúrou, umením a rezidenčným developmentom, je tak o ďalší krok bližšie k cieľovej rovinke – už na začiatku roku 2023 sa jej priestory zaplnia prvými obyvateľmi.

Fragment je výsledkom spolupráce investičnej skupiny Trigema s architektmi Davidom Wittasskom a Jiřím Řezákom z prestížnej kancelárie Qarta architektúra a s umelcom Davidom Černým. Za majestátnou fasádou stavby vytvorenou z dynamicky členených rozpixelovaných blokov teraz vzniká 140 designovo zariadených bytov na prenájom, vybavených od podlahy k stropu. „Fragment má ambíciu prepísať kapitolu nájomného bývania v Česku. Svojím prepojením umenia a dizajnu ako v exteriéroch, tak v interiéroch, pridanými službami a vysokým štandardom široko presahuje hranicu „obyčajného“ rezidenčného bývania,“ hovorí Marcel Soural, predseda predstavenstva investičnej skupiny Trigema.

Budúci nájomcovia ocenia, že život v Fragmente sa ponesie v duchu tých najmodernejších riešení pre maximálny komfort. Technologické vybavenie všetkých jednotiek zahrnie vykurovanie aj chladenie za využitia aktivovaných podhľadov, vzduchotechniku ​​s rekuperáciou, filtráciou a úpravou vlhkosti i teploty privádzaného vzduchu a múdru domácnosť Smart Home Loxone, pomocou ktorej je možné ovládať tepelnú pohodu, ventiláciu, osvetlenie, domového vrátnika či zabezpečenia. Pohodlie a bezstarostnosť zaručí aj široká škála služieb, ktoré budú obyvateľom Fragmentu plne k dispozícii.

Samotná stavba nevzniká len ako neobyčajná architektonická dominanta, ale aj ako objekt, ktorý maximálne využíva moderné riešenie na výstavbu. Využité technológie tak zahŕňajú napríklad tepelné čerpadlá zem-voda so sústavou 30 geotermálnych vrtov hĺbky 180 m, využitie studničnej a dažďovej vody na pokrytie prevádzkovej spotreby a zelenej strechy s vegetáciou.

Kolaudácia stavby je naplánovaná na koniec roku 2022.

Viac informácií o projekte Fragment.

Ďalšie realitné správy

Lokalita
Parametre
Veľkosť
Min.
Max.
Cenové rozpätie
Cena min.
Cena max.
Cenové rozpätie
Cena min.
Cena max.