Byty s mimoriadnym géniom loci: rezidenčnú ponuku Svoboda & Williams rozširuje unikátny VII. Dům

15.08.2022

Pod rekonštrukciou pôvodne renesančného meštianskeho domu sú podpísaní architekti z popredných štúdií FormaFatal a Atelier SAD. Tí k domu pristúpili ako k výtvarnému dielu. Kompletná prestavba vyzdvihuje jedinečnosť stavby, uctieva jej dlhú a bohatú históriu a vracia do nej tradičné prírodné materiály v podobe masívnych dubových podláh či nových drevených okien.

Zároveň do interiéru citlivo vnáša súčasný český dizajn: na prvý pohľad zaujmú kamenné portály z božanovského pieskovca, ručne vyrábané prvky z ľadového skla Baxa design, české designové svietidlá či umelecké intervencie do reprezentatívnych spoločných priestorov.

VII. Dům ukrýva 17 bytov, ktoré ponúkajú variabilné dispozície od 1 + kk po 5 + kk. Priestranné jednotky vo vyšších poschodiach lákajú pohľadnicovými výhľadmi na Pražský hrad a katedrálu sv. Víta, tie v nižších podlažiach s pôvodnými klenutými stropmi sú orientované do tichého, poetického nádvoria. Podkrovie zapĺňa veľkoryso poňatý mezonet, ktorý ohromí výmerou bezmála 300 m2, krásnym svetlom, kúzlom renovovaného trámovania i výhľadmi na všetky svetové strany. Samozrejmosťou sú najvyššie štandardy vybavenia.

Prestížna adresa umožňuje majiteľom bytov žiť uprostred Malej Strany, pritom bokom turistického ruchu. V najbližšom okolí nájdu vyhlásené reštaurácie, ale aj služby nevyhnutné na každodenný život vrátane kvalitných škôl. Na relaxáciu v zeleni láka jedinečný súbor palácových záhrad či neďaleké svahy romantického Petřína. K rieke a Mánesovmu mostu sa dá dôjsť príjemnou prechádzkou cez Valdštejnskú záhradu.

Názov VII. Dům je hravým prepojením popisného čísla budovy a konceptu astrologických domov, v minulosti často používaných na zostavovanie horoskopov. Číslovka 7 je napokon v astrológii považovaná za šťastnú a magickú.

 

Viac informácií o projekte tu. 

Ďalšie realitné správy

Lokalita
Parametre
Veľkosť
Min.
Max.
Cenové rozpätie
Cena min.
Cena max.
Cenové rozpätie
Cena min.
Cena max.