Používáme súbory cookies na zlepšenie vašich užívateľských skúseností. Kliknutím na „OK“ vyjadrujete svoj súhlas.
OK

Realitné správy

Z portfólia Christie's – Minimalistická Villa Mosca Bianca so súkromným prístavom na jazere Maggiore

16.11.2022

Luxusné nehnuteľnosti v skutočnosti predávajú životný štýl a Vila Mosca Bianca zachytáva nefalšovanú esenciu talianskeho života. Minimalistická vila kladie dôraz na privátny domov, ktorý je sám o sebe umeleckým dielom a ilustruje poetické dni na pobreží jazera Maggiore, druhého najväčšieho jazera v Taliansku.

Viac o listingu nehnuteľnosti

Vila bola navrhnutá v roku 2018, konkrétne talentovanou architektkou Darou Huang, zakladateľkou Design Haus Liberty a architektom Robertom Manzettim, vďaka ktorým sa zaslúžila o viacero architektonických publikácií.
Nie nadarmo nesie názov Mosca Bianca, v talianskom jazyku tento idióm symbolizuje unikátnosť. Vila je vysoko zasadená v borovicovom lese a charakter prírody zachytáva hneď niekoľko terás, premyslene rozprestretých ako lupene kvetov, zachytávajúcich 160 stupňové výhľady na jazero, pohoria a dychberúce západy slnka. 

Interiér navrhnutý v ľahkých neutrálnych farbách spolu s využitím prírodného kameňa a organických textúr komplementuje vonkajšej prírode a vyzdvihuje minimalistickú estetiku architektúry plnej svetla vďaka veľkoplošným oknám.
Záhrada dekorovaná sochami a 70-ročným bonsajom tvojí jadro vily – vnútorné dvojposchodové átrium zahltené prírodným svetlom, otvoreným do prírodnej scenérie pod vilou. 

Z átria harmonicky pokračujú miestnosti vily vrátane otvorenej konceptuálnej obývacej časti či štyroch en suite spální na poschodí s rezortnou kvalitou kúpeľní a vlastnými balkónmi. Bývanie je obohatené o formálne či neformálne spoločenské priestory ako sú herňa, domáce kino, zóna na meditáciu a nechýba ani letná kuchyňa, či kuchyňa pre šéfkuchára.
Dizajn domu má úlohu odzrkadliť uvoľnený charakter prepojený s vonkajšou prírodou a zároveň nabádať k aktivitám ako sú jóga, literatúra, meditácia, zábav a tradičné talianske al fresco stolovanie pod holým nebom. 

Vila zároveň ukážkovo spája moderné bývanie so všetkými vymoženosťami techniky súčasnej doby bez uberania na environmentálnej zodpovednosti. Medzi prvky udržateľného bývania patria solárne panely, tepelné čerpadlá a pasívne ventilácie, ktoré minimalizujú spotrebu až o 60%. Spomenuté átrium vily taktiež slúži na zber dažďovej vody a záhrady na pozemku odmeňujú majiteľov organickým ovocím a zeleninou. 

Privilégiom bývania je súkromná cesta a priamy prístup k jazeru s vlastným prístavom. Lokalita láka i zahraničné osobnosti, v susednom meste Lesa má vlastnú vilu aj známa módna dizajnérka Donatella Versace. Jedinečnú krásu tejto vily už ocenilo mnoho prémiových značiek a priestory využívajú na fotenie reklamných kampaní a módnych editoriálov. Aj keď je táto oáza na pohľad odrezaná od okolitého sveta, centrum Milána je vzdialené iba 40 km a hranice so Švajčiarskom sú dostupné za hodinu jazdy autom. 

Villa Mosca Bianca je galériou, v ktorej môžete bývať a bez slova vysvetľuje tradičný taliansky výrok "dolce far niente" – vychutnanie relaxu vo chvíľach sladkej bezstarostnosti. 

Ďalšie realitné správy

Lokalita
Parametre
Veľkosť
Min.
Max.
Cenové rozpätie
Cena min.
Cena max.
Cenové rozpätie
Cena min.
Cena max.