Z portfólia Christie's – The Urban Mountain III je príkladom udržateľného bývania, ktoré imituje prírodu samu

17.04.2023
Viac informácií o nehnuteľnosti

Jedinečná eko budova bola navrhnutá Banmu Tang Environmental Integration Group a hrdo obnovuje prírodnú krajinu v uponáhľanom mestskom prostredí. Komplex je zasadený v blízkosti vysokorýchlostnej železnici Hsinchu a má za účel napodobniť vlastnosti pohoria Li-Tou svojím cítením pre ekológiu, botaniku a spôsob života, ktorý tento koncept inšpiroval. 

Vďaka vysadeným stromom a imitácii prirodzeného prírodného prostredia, táto stavba dokáže ubytovať nielen bežných rezidentov ale i vtáky či ryby, za účelom formovania celého ekosytému. Stromy na každom balkóne tvoria vertikálnu “zelenú pokožku” na všetkých troch apartmánoch – tento prístup poskytuje ochranu pred horúčavami a dovoľuje živým tvorom usadiť sa v korunách stromov.

Zeleň má mieru pokrytia až 260% a to vrátane jedlej vegetácie s etnobotanickými vlastnosťami, ktorá skutočne oslavuje proces zberu úrody a esenciu života samého. Každý apartmán má v priemere tri izby a všetky steny interiéru sú vytvorené použitím netoxických materiálov s vlastnosťami pohltenia vlhkosti vzduchu a udržania teploty miestností. V centre krajinky tohto komplexu je umiestnená jedálenská časť vybavená murovanou pecou, permakultúrnou farmou a cestičkami k okolitým častiam komplexu. 

Jedáleň sa riadi solárnymi obdobiami a slúži ako spoločný zdieľaný priestor pre rezidentov. Budova samozrejme ponúka aj možnosti wellness v podobe posilňovne, viacúčelovej miestnosti pre meditácie alebo jógu sprevádzanú zvukmi prírody. Na vrchnom poschodí budovy sídli tradičná čajová miestnosť zhotovená z dreva a bahna – jej dizajn podporuje cirkuláciu jemného prúdu vzduchu a umocňuje pokojnú atmosféru s vôňou dreva.

The Urban Mountain III skýva mnoho zdravotných benefitov ukrytých v detailoch a dláždi cestu životnému štýlu, na ktorý pri bežnom rýchlom tempe života zabúdame. Jej rezidenti si môžu nazbierať ovocie, bylinky a kvety priamo v prostredí vlastného domova a znovu objaviť čaro života spätého s prírodou. Rezidenčný komplex je dedikovaný ponúknuť jedinečnú privátnu krajinku v rušnom veľkomeste a inšpirovať rozvoj podobne smerujúcim projektom.

Projekt Urban Mountain III. je celkovo zložený z 10 apartmánových jednotiek. 

Ďalšie realitné správy

Lokalita
Parametre
Veľkosť
Min.
Max.
Cenové rozpätie
Cena min.
Cena max.
Cenové rozpätie
Cena min.
Cena max.