Z portfólia Christie's – Ikonický Kenzo House, ktorý ponúka kúsok zenu v centre francúzskej metropoly

11.09.2023
Viac informácií o nehnuteľnosti

Tento 4-poschodový dom sa rozprestiera na ploche až 1280 m2, tajomne ukrytý na nádvorí rezidenčnej budovy z 18. storočia v historickej štvrti Bastille – tichej módnej enkláve Rive Droite. Rezidencia obložená cédrom je postavená okolo vlastného vnútrobloku a je prepojená s prírodou prostredníctvom upravených terás v autentickej japonskej záhrade s kamenným jazierkom s kaprami nishiki.

Kenzō Takada (1939-2020) bol legendou módneho priemyslu. Zakladateľ luxusnej módnej značky Kenzō, francúzsko-japonský módny návrhár, ktorý svojimi odvážnymi polychrómovými kolekciami oživil móla ready-to-wear v 70., 80. a 90. rokoch. Kenzō bol známy svojimi džungľovými potlačami, žiarivou grafikou, globálnou estetikou a výstredným duchom. Francúzsky prezident Emmanuel Macron o ňom sám povedal: "Dal nám farby a slobodu vo výbere siluet."

Vila z pera tohoto vizionárskeho návrhára spolu obsahuje až 18 izieb, z toho 4 spálne, 6 kúpeľní, dve recepcie, dve kuchyne, dve jedálne, hudobnú miestnosť, fitness zónu, vínnu pivnicu či vlastný výťah. V objekte sa tiež nachádzajú tri byty pre zamestnancov. Celú nehnuteľnosť šperkuje japonský pavilón s tradičnou miestnosťou pre čajové obrady s tatami podložkami a posuvnými dverami shoji, ktoré priestor otvárajú ku koi jazierku. Čerešne a javory, bambusy, borievky, lišajníky, machy, skaly a vodopády imitujú pokoj a harmóniu japonskej krajiny.

Celou rezidenciou sa šíri japonský zen. Kuma, ktorý vilu redizajnoval, tiež premenil terasu s vonkajším bazénom na engawu – tradičnú japonskú exteriérovú chodbu, ktorá je vytvorená z drevených mreží a obsahuje rad zelených listov a vonkajší jedálenský stôl. Zastrešená terasa ponúka atmosférický priestor na zábavu bez ohľadu na to, či prší alebo svieti slnko. Keď však príde na čas pre seba, všimnite si elegantnú kamennú vaňu s výhľadom na parížske strechy od podlahy až po strop.

Kenzo House, ktorý je hymnou japonskej kultúry a harmonického životného štýlu, nie je bežným parížskym domovom. Je to živé umelecké dielo, ktoré ďalej inšpiruje umenie unikátneho bývania.

Ďalšie realitné správy

Lokalita
Parametre
Veľkosť
Min.
Max.
Cenové rozpätie
Cena min.
Cena max.
Cenové rozpätie
Cena min.
Cena max.