Christie's bude dražiť hneď niekoľko obrazov od street artistu Banksyho

25.09.2023
Obrazy v dražbe

Hoci jeho identita zostáva záhadou, Banksyho provokatívne šablóny patria medzi najikonickejšie a najkontroverznejšie obrazy v pouličnom umení. Prvýkrát sprejoval steny Bristolu na juhozápade Anglicka začiatkom 90. rokov, ale jeho sláva prudko vzrástla, keď sa začiatkom roka 2000 presťahoval do Londýna. Odvtedy zanechal svoju stopu v mestách po celom svete, od Bristolu po Barcelonu až Betlehem.

Popri svojom pouličnom umení Banksy už viac ako 20 rokov vytvára obrazy na predaj a jeho prvé komerčné výtlačky pochádzajú už z roku 2002.

"Banksy nevytváral grafiky, aby zarobil peniaze. Predával ich za nízke ceny, aby demokratizoval svoje umenie a sprístupnil ho verejnosti," vysvetľuje James Baskerville, Senior Specialist (Prints & Multiples). "Ľudia často kupovali umenie, ako keby to bol plagát, bez toho, aby si uvedomovali jeho budúcu hodnotu."

Christie’s o pár dní spúšťa aukciu hneď niekoľkých diel, ktorých cena začína od 10 000 libier a pri významnejších kusoch, ako je sieťotlač Choose Your Weapon, cena začína na 100 000 librách.

Ďalšie realitné správy

Lokalita
Parametre
Veľkosť
Min.
Max.
Cenové rozpätie
Cena min.
Cena max.
Cenové rozpätie
Cena min.
Cena max.