Česká materská spoločnosť Svoboda & Williams začína rok v novom hlavnom sídle

11.01.2024

"V prvej kancelárii na Benediktskej ulici sme všetci sedeli pri niekoľkých stoloch v jednom otvorenom priestore a mohli sme sa deliť o každodenné úlohy a strategické vízie," spomína Prokop Svoboda, majiteľ spoločnosti Svoboda & Williams. V priebehu dvoch desaťročí sa tím realitných expertov rozrástol na 120 ľudí, ktorí využívali kancelárie na viacerých miestach v Prahe. "Hľadali sme preto priestory, ktoré by zodpovedali duchu značky, ktoré by vytvorili optimálne zázemie pre tímovú prácu a zároveň nám umožnili splniť parametre udržateľnosti, ktorá je pre našu spoločnosť jednou z ústredných tém," vysvetľuje Svoboda. 

V rámci svojho udržateľného prístupu sa spoločnosť v posledných rokoch zamerala na budovanie ekologickej infraštruktúry. V minulom roku spoločnosť začala obnovovať svoj vozový park a postupne nahradila vozidlá Mini Coopers, ktoré boli dlhé roky výrazným prvkom identity spoločnosti, elektromobilmi. "Spotreba energie v novom sídle spoločnosti Na Zátorce bude od februára čiastočne pokrytá čistou elektrickou energiou z našich fotovoltických zdrojov," dodáva Prokop Svoboda. O tom, že udržateľnosť nie je pre Svoboda & Williams len marketingovou vábničkou, svedčí aj aktuálna spolupráca s environmentálnou spoločnosťou Refugium, ktorá sa zaoberá obnovou poškodených prírodných ekosystémov, či dlhodobá spolupráca s poprednými environmentálnymi organizáciami v Českej republike.

Rekonštrukciu vily v prestížnej rezidenčnej štvrti na rozhraní Dejvíc a Bubenča realizovalo architektonické štúdio SAD. Architekti vrátili stavbe zasadenej do starostlivo udržiavanej záhrady jej prvorepublikovú noblesu. "Dom už bol zrekonštruovaný na kancelárie, takže si nevyžadoval veľké dispozičné zmeny. Skôr sme chceli obnoviť ducha reprezentatívnych obytných priestorov a zvýrazniť ich kvality," opisuje koncept rekonštrukcie Adam Jirkal. Architekti citlivo doplnili interiér solitérnymi dielami, ktoré v priebehu rokov vyvinula spoločnosť Svoboda & Williams. Sériu pracovných stolov a originálnych svietidiel doplnili hravou inštaláciou na schodisku a pri vstupnej recepcii. Lomené farebné tóny sa naďalej striedajú na textíliách dizajnérky Jitky Škopovej a vizuálne zjednocujú priestory.

Ďalšie realitné správy

Lokalita
Parametre
Veľkosť
Min.
Max.
Cenové rozpätie
Cena min.
Cena max.
Cenové rozpätie
Cena min.
Cena max.