Z portfólia Christie's – Invisible house, zrkadlový dom splývajúci s púštnou scenériou Joshua Tree

06.04.2024
Viac informácií o nehnuteľnosti

Dokončený v roku 2019 s architektom Tomasom Osinskim, tento unikátny dom spája jedinečnú prírodu s umením – inšpirácia kotví v minimalistických tvaroch a menhire z filmu Vesmírna odysea (1968) od Stanleyho Kubricka. Samotný dom je dynamický, mení sa s denným svetlom a v noci žiari ako diela od umelcov Dana Flavina či Jamesa Turrella. S ekologickým prístupom a 90% nezávislosti na elektrickej sieti je Invisible House nielen luxusným domovom, ale aj prírodným útočiskom. 

V interiéri Chrisova manželka, Roberta, zámerne ponechala minimálny, ale zato maximálne kvalitný nábytok, pričom sa držala sivých tónov, v ktorých nábytok splýva spolu s podlahou, aby sa pozornosť sústredila na to, čo sa nachádza za oknami. V hlavnej spálni je dokonca dvojtonová posteľ z masívneho skla od milánskej dizajnérskej spoločnosti Santambrogio.

Dominantné vyjadrenie interiéru stelesňuje 100-metrový sladkovodný bazén so solárnym ohrevom HTP, doplnený programovateľnými LED svetlami a audiosystémom, ktorého hudba sa rozprestiera v hlavnom obytnom priestore. Okrem toho, že bazén je vyhľadávaným vybavením na cvičenie a relaxáciu, zabezpečuje ideálnu úroveň vlhkosti, aby sa pokožka v púšti udržala hydratovaná. 

Čo sa týka rozhodnutia uviesť Invisible House na trh, "Je to ako keď vytvoríte film – nemôžete žiť vo svojom vlastnom umení," hovorí Chris. Tento multitalentovaný umelec si vysníval niekoľko nových projektov, medzi nimi aj Starburst House, ktorý vznikol v spolupráci s britským architektom Jamesom Whitakerom. Dom na druhej strane pohoria v Joshua Tree sa skladá z 21 hranolov v tvare sputnika, ktoré pripomínajú nákladné kontajnery.

Ďalšie realitné správy

Lokalita
Parametre
Veľkosť
Min.
Max.
Cenové rozpätie
Cena min.
Cena max.
Cenové rozpätie
Cena min.
Cena max.