Christie's bude dražiť šaty z kráľovskej svadby aj najväčšiu kolekciu kufrov LV

07.06.2024

Šaty a čelenku jednej z ôsmich družičiek na kráľovskej svadbe v roku 1947 navrhol sir Norman Hartnell, v medzivojnovom období dvorný tvorca najvyšších britských aristokratických kruhov. Róba s kvetinovými motívmi nesie inšpiráciu Botticelliho Primaverou aj módou vrcholného obdobia viktoriánskej Británie. „Celá kolekcia mala byť symbolom povojnového znovuzrodenia a rastu,“ hovorí Benedict Winter, špecialista na súkromné ​​kolekcie Christie's. Aukcia sa uskutoční 2. júla v Londýne, predajná cena sa odhaduje na 30 000 – 50 000 libier.

Od 19. júna do 3. júla potom bude prebiehať online aukcia, ktorú pripravila parížska pobočka Christie's. Tá predstavuje antológiu kufra Louis Vuitton. Ponúkne totiž viac ako 100 exemplárov batožiny s legendárnym monogramom, ktoré sú v histórii cestovania takmer mýtom. Rozmanitosť prezentovaných modelov ilustruje vývoj designu, meniace sa požiadavky náročnej klientely i výnimočné know-how viac ako piatich generácií remeselníkov.

Medzi najpozoruhodnejšie kúsky v aukcii patrí cestovný šatník z roku 1900 s medeným exteriérom alebo model Stokowski Trunk z 20. až 30. rokov 20. storočia s priehradkami na písacie potreby a skladacím stolom. Prvý exemplár módny dom navrhol na mieru pre dirigenta Leopolda Stokowského tak, aby zodpovedal jeho pracovným a cestovateľským zvyklostiam. Predaukčný odhad predpokladá, že výťažok z predaja celej kolekcie by sa mohol pohybovať v rozmedzí 1,4 až 2,1 milióna eur.

Ďalšie realitné správy

Lokalita
Parametre
Veľkosť
Min.
Max.
Cenové rozpätie
Cena min.
Cena max.
Cenové rozpätie
Cena min.
Cena max.