Obchodná , Staré Mesto - Bratislava I | 1
Obchodná , Staré Mesto - Bratislava I | 2
Obchodná , Staré Mesto - Bratislava I | 3
Obchodná , Staré Mesto - Bratislava I | 4
Obchodná , Staré Mesto - Bratislava I | 5
Obchodná , Staré Mesto - Bratislava I | 6
Obchodná , Staré Mesto - Bratislava I | 7
Obchodná , Staré Mesto - Bratislava I | 8
Obchodná , Staré Mesto - Bratislava I | 9

Byt 2 izbový

Interiér 61 m2, terasa 26 m2

Bratislava I, Staré Mesto, Obchodná

Jediný 2-izbový byt s terasou na 3. podlaží Rezidencie Schön sa vyznačuje svojou nadštandardnou, avšak o to kompaktnejšou dispozíciou, charakteristickou pre tvorbu Fridricha Weinwurma. Tá funkčne využíva priestor, vytvárajúc útulnú dennú miestnosť a zároveň pocit absolútneho súkromia. Pôvodne vysoké stropy 3,50m i francúzske okná sú v byte zachované. Juhovýchodná orientácia dennej časti bytu a juhozápadná orientácia spálne presvetlia priestory bytu počas celého dňa. Tichý zrekonštruovaný vnútroblok zabezpečuje ničím nerušené bývanie v interiéri bytu, ako aj na jeho slnečnej terase.

Dispozíciu bytu tvorí priestranná vstupná hala, denná časť bytu s obývacou izbou s kuchynským kútom a jedálňou so vstupom na terasu (20 m2). Ďalej neprechodná spálňa so šatníkom a kúpeľna s prípravou na práčku, wc a taliansky sprchovací kút.
Byt je plný denného svetla vďaka prakticky riešeným dispozíciam a francúzskym oknám so štandardom, ktorý zahŕňa videovrátnika, podlahové vykurovanie, predpríprava na klimatizáciu, bezpečnostné dvere Sherlock i zvukotesné izolačné okná, ktoré zabezpečujú maximálne odhlučnenie.

Byt je súčasťou architektonicky významnej polyfunkčnej budovy Schön na Obchodnej ulici, ktorá práve prechádza dôkladnou rekonštrukciou s cieľom zachovať pôvodnú funkcionalistickú architektúru z prvej polovice 20. storočia. Kompletná rekonštrukcia budovy zahŕňa výmenu strechy, nové rozvody inžinierskych sietí, povrchové úpravy stien, vonkajších priestorov, ako i renováciu vstupnej časti budovy. Sedempodlažný dom si zachová i pôvodnú polyfunkčnosť – na prvých dvoch podlažiach budú sídliť obchodné a kancelárske priestory vrátane fresh potravín a tradičnej talianskej reštaurácie.

Kľúčová bratislavská ulica Obchodná je jedna z najdynamickejších ulíc Starého Mesta už od 18. storočia. Po celej svojej dĺžke je tvorená budovami najmä s obchodnými a kancelárskymi priestormi, službami, kaviarňami a reštauráciami, čím predstavuje centrum bratislavského diania. Priamo na ulici zastavuje MHD, do historického centra sa dostanete prechádzkou do 5 minút. Ulica bola kompletne zrekonštruovaná v rokoch 2005-6 a mesto intenzívne pokračuje v jej revitalizácii.

Interiér 61 m2, terasa 26 m2.

Cena rezervované
Celková plocha 87 m2
Terasa 26 m2
Parkovanie Nie
Pivnica Áno
PENB B
Referenčné číslo 35939
Informácie o projekte Rezidencia Schön
Zobraziť všetky plány

Všetky zverejnené údaje obsiahnuté v tomto inzeráte majú iba informatívny charakter, a z tejto ponuky tak žiadnej strane nevzniká nárok na uzatvorenie zmluvy. Spoločnosť Svoboda & Williams Slovakia s.r.o. sprostredkováva informácie nadobudnuté v dobrej viere od vlastníka nehnuteľnosti, a z toho dôvodu nenesie zodpovednosť za ich úplnosť, správnosť a presnosť.