Obchodná , Staré Mesto - Bratislava I | 1
Obchodná , Staré Mesto - Bratislava I | 2
Obchodná , Staré Mesto - Bratislava I | 3
Obchodná , Staré Mesto - Bratislava I | 4
Obchodná , Staré Mesto - Bratislava I | 5
Obchodná , Staré Mesto - Bratislava I | 6
Obchodná , Staré Mesto - Bratislava I | 7
Obchodná , Staré Mesto - Bratislava I | 8

Byt 2 izbový

Interiér 38 m2, loggia 6 m2

Bratislava I, Staré Mesto, Obchodná

Svetlý 2 izbový byt s balkónom orientovaným do tichého vnútrobloku, situovaný na 5. podlaží Rezidencie Schön sa vyznačuje svojou kompaktnou dispozíciou. Podľa návrhu architekta Fridricha Weinwurma funkčne využíva priestor, vytvárajúc útulnú dennú miestnosť a zároveň pocit absolútneho súkromia. Pôvodne vysoké stropy o výške 2,9m ako i francúzske okná sú v byte zachované. Lokalita Obchodnej ulice zaručuje blízkosť kompletnej občianskej vybavenosti i historického centra.

Dispozíciu bytu tvorí vstupná predsieň, denná časť s obývacou izbou s kuchynským kútom a priestorom pre jedálenský stôl (27 m2) s výstupom na loggiu. Ďalej spálňa so šatníkom a kúpeľna s prípravou na práčku, wc, taliansky sprchovací kút s vaňou.
Juhovýchodná orientácia bytu, prakticky riešené dispozície a francúzske okná sú zárukou maximálnej presvetlenosti a komfortného bývania. Príjemný zrekonštruovaný vnútroblok zase zabezpečuje ničím nerušené bývanie v interiéri bytu, ako aj na jeho slnečnej loggii. Štandard bytu zahŕňa videovrátnika, podlahové vykurovanie, predpríprava na klimatizáciu, bezpečnostné dvere Sherlock i zvukotesné izolačné okná, ktoré zabezpečujú maximálne odhlučnenie.

Byt je súčasťou architektonicky významnej polyfunkčnej budovy Schön na Obchodnej ulici, ktorá práve prechádza dôkladnou rekonštrukciou s cieľom zachovať pôvodnú funkcionalistickú architektúru z prvej polovice 20. storočia. Kompletná rekonštrukcia budovy zahŕňa výmenu strechy, nové rozvody inžinierskych sietí, povrchové úpravy stien, vonkajších priestorov, ako i renováciu vstupnej časti budovy. Sedempodlažný dom si zachová i pôvodnú polyfunkčnosť – na prvých dvoch podlažiach budú sídliť obchodné a kancelárske priestory vrátane fresh potravín a tradičnej talianskej reštaurácie.

Kľúčová bratislavská ulica Obchodná je jedna z najdynamickejších ulíc Starého Mesta už od 18. storočia. Už od medzivojnového obdobia tu sídlia najmä obchodníci. Po celej svojej dĺžke je tvorená budovami najmä s obchodnými a kancelárskymi priestormi, službami, kaviarňami a reštauráciami, čím predstavuje centrum bratislavského diania. Priamo na ulici zastavuje MHD, do historického centra sa dostanete prechádzkou do 5 minút. Ulica bola kompletne zrekonštruovaná v rokoch 2005-6 a mesto intenzívne pokračuje v jej revitalizácii.

Interiér 38 m2, loggia 6 m2

Cena rezervované
Celková plocha 44 m2
Loggia 6 m2
Parkovanie Nie
Pivnica Áno
PENB B
Referenčné číslo 35948
Informácie o projekte Rezidencia Schön
Zobraziť všetky plány

Všetky zverejnené údaje obsiahnuté v tomto inzeráte majú iba informatívny charakter, a z tejto ponuky tak žiadnej strane nevzniká nárok na uzatvorenie zmluvy. Spoločnosť Svoboda & Williams Slovakia s.r.o. sprostredkováva informácie nadobudnuté v dobrej viere od vlastníka nehnuteľnosti, a z toho dôvodu nenesie zodpovednosť za ich úplnosť, správnosť a presnosť.