Používáme súbory cookies na zlepšenie vašich užívateľských skúseností. Kliknutím na „OK“ vyjadrujete svoj súhlas.
OK

Informácie

Penzión

Unikátna stavba s kamenným vchodom a netradičnou záhradou stojí na veľkom pozemku v obci Trnov v prírodnom parku Kašperská vrchovina na Šumave. Budova s viac ako 200-ročnou históriou bola nedávno zrekonštruovaná a je vhodná buď na bývanie, alebo na podnikanie. Výborná poloha na južnom svahu v jednej z najkrajších dolín tu poskytuje dokonalé splynutie so šumavskou prírodou.

Dom je teraz rozdelený na 3 apartmány, jeden na prízemí a dva v podkroví, s vlastným vchodom a vonkajším posedením. Každá z jednotiek má plne vybavenú kuchyňu a kúpeľňu s toaletou a masážnou vaňou. Celková ubytovacia kapacita je až 16 osôb, takže pri využití na individuálne bývanie dom poskytuje dostatok priestoru pre všetkých členov rodiny. 

Čiastočne podpivničená budova prešla dôkladnou rekonštrukciou, pričom spodné poschodie by malo byť dokončené v roku 2020 a horné v roku 2022. Kombinácia kameňa a tehál dodáva interiéru jedinečný rustikálny vzhľad. Centrálne vykurovanie zabezpečuje krbová pec umiestnená v technickej miestnosti, pričom v každej obytnej časti sú ďalšie krbové kachle. Na ohrev vody slúži elektrický bojler. Zdrojom vody je vlastná studňa, odpad je vyvedený do žumpy. V cene je zahrnuté na mieru vyrobené zariadenie zobrazené na fotografiách. Na zaujímavo riešenú záhradu s kamennými prvkami nadväzuje už len les s potokom. 

Strategická poloha umožňujúca nádherný výhľad do údolia je ideálnym východiskovým bodom na turistiku, cykloturistiku a hubárčenie. V dosahu je národný park Šumava, ktorý ponúka neuveriteľne krásnu prírodu a možnosť prechádzok a výletov, je možné sa vybrať aj na kráľovský hrad Kašperk alebo hrad Velhartice. V lete je možnosť relaxácie na neďalekých kúpaliskách Hartmanice a Petrovice u Sušice, v zime je možnosť lyžovania v lyžiarskom stredisku Kašperské Hory.

Úžitková plocha 287 m2, zastavaná plocha 170 m2, záhrada 2 658 m2, pozemok 2 828 m2.

Budova je skolaudovaná ako dom na rodinnú rekreáciu.

Prehľadová tabuľka

 • Predajná cena
  511 504 €
 • Čistá podlahová plocha budovy
  260 m²
 • Pivnica
  Áno
 • Hrubá podlahová plocha budovy
  287 m²
 • PENB
  G
 • Referenčné číslo
  102805
 • Na stiahnutie

Lokalita

 

Kontaktujte nás

nepovinné
nepovinné

Pozrite sa i na ďalšie hotely v lokalite Plzeňský kraj

Všetky zverejnené údaje obsiahnuté v tomto inzeráte majú iba informatívny charakter, a z tejto ponuky tak žiadnej strane nevzniká nárok na uzatvorenie zmluvy. Spoločnosť Svoboda & Williams Slovakia s.r.o. sprostredkováva informácie nadobudnuté v dobrej viere od vlastníka nehnuteľnosti, a z toho dôvodu nenesie zodpovednosť za ich úplnosť, správnosť a presnosť.
Lokalita
Parametre
Veľkosť
Min.
Max.
Cenové rozpätie
Cena min.
Cena max.
Cenové rozpätie
Cena min.
Cena max.