Pozemok

Veľký pozemok s pekným výhľadom, projektom rodinného domu a platným stavebným povolením v krásnej lokalite v Pošumaví, v malebnej a úplne tichej obci Mojkov.

Pozemok má platné stavebné povolenie na výstavbu rodinného domu so stodolou/garážou, projekt vypracoval renomovaný architekt. Na prízemí je plánovaný otvorený obytný priestor, kuchyňa, pracovňa, spálňa so šatníkom, kúpeľňa, samostatné WC, technická miestnosť, chodba. V podkroví sa budú nachádzať 2 spálne, kúpeľňa a sklad. Na pozemku sa už nachádza elektrická prípojka (stĺpik) a hotový skolaudovaný vrt/ studňa. V rámci stavebného povolenia je schválený trojkomorový septik s pieskovým filtrom.

Mierne svahovitý pozemok má juhovýchodnú orientáciu so širokým výhľadom na krajinu. Tomuto výhľadu nebude v budúcnosti nič brániť, pod pozemkom sa nachádza len lúka podľa stavebného povolenia. K pozemku vedie príjazdová cesta a podľa projektu je vybudované parkovisko (obratisko).

Obec je obklopená lesmi a lúkami v nadmorskej výške približne 810 m n. m. Cesta končí v obci, takže je tu minimálna premávka a absolútny pokoj. Dominantou obce je kaplnka z 18. storočia a cez obec vedie turistický a cyklistický chodník. V zime je výhodou blízkosť obľúbených šumavských lyžiarskych stredísk, napríklad v Zadově alebo Kubově Huti. Potrebná občianska vybavenosť je dostupná v neďalekom Vimperku alebo Prachaticiach, autobusová zastávka sa nachádza kúsok od objektu. Dopravu autom zo vzdialenejších miest uľahčuje neďaleký nájazd na diaľnicu D3 alebo rozšírenú D4. 

Celková rozloha 3 423 m2.

Pôdorys

 • Pôdorys 1
 • Pôdorys 2

Prehľadová tabuľka

 • Referenčné číslo
  102258
 • Predajná cena
  Predané
 • Celková plocha
  3 423 m²
 • Pozemok
  Bývanie
 • Na stiahnutie

Kontaktujte nás

nepovinné
nepovinné
Všetky zverejnené údaje obsiahnuté v tomto inzeráte majú iba informatívny charakter, a z tejto ponuky tak žiadnej strane nevzniká nárok na uzatvorenie zmluvy. Spoločnosť Svoboda & Williams Slovakia s.r.o. sprostredkováva informácie nadobudnuté v dobrej viere od vlastníka nehnuteľnosti, a z toho dôvodu nenesie zodpovednosť za ich úplnosť, správnosť a presnosť.
Lokalita
Parametre
Veľkosť
Min.
Max.
Cenové rozpätie
Cena min.
Cena max.
Cenové rozpätie
Cena min.
Cena max.