Svoboda & Williams používa súbory cookies na zlepšenie vašich užívateľských skúseností. Kliknutím na „OK“ vyjadrujete svoj súhlas.
Ok

Realitné správy

Obraz Number 31 od Jacksona Pollocka bude po šestnástich rokoch opäť na predaj

02.05.2022

Prelomové dielo abstraktného maliara Jacksona Pollocka Číslo 31 (Number 31, 1949) je jedným z definujúcich obrazov moderného umenia 20. storočia. Aukčný dom Christie's bude exkluzívne obraz ponúkať v májovej aukcii, ktorá sa uskutoční v New Yorku. Obraz bol posledných šestnásť rokov v súkromnej zbierke, jeho cena sa odhaduje na 45 miliónov dolárov.

Aukčný dom Christie’s bude predávať Pollockov obraz Number 31 počas akcie s názvom 20th Century Evening Sale, ktorá sa uskutoční 12. mája na Rockefeller Plaza v New Yorku. Dielo namaľované v roku 1949 patrí medzi najsilnejšie príklady Pollockových slávnych expresionistických kvapľových malieb, ktoré predstavujú kľúčový moment vo vývoji umenia dvadsiateho storočia. Obraz sa nachádzal v súkromnej zbierke od roku 2006.

Pollock vytvoril „Číslo 31“ v návale brilantnej kreatívnej činnosti koncom roka 1949, následne bol obraz vystavený u Pollockovej predajkyne Betty Parsons neskôr v tom istom roku, kde ho kritici opísali ako „najlepší obraz, aký kedy urobil“. Obraz o veľkosti 78.7 x 57.2 cm sa objavil sa na mnohých dôležitých výstavách, vrátane retrospektívy Jacksona Pollocka v newyorskom múzeu MoMA z roku 1967.

Ďalšie realitné správy

Lokalita
Parametre
Veľkosť
Min.
Max.
Cenové rozpätie
Cena min.
Cena max.
Cenové rozpätie
Cena min.
Cena max.