Byt, 3 izbový

Priestranný byt s vysokými stropmi a nerušeným výhľadom na historické dominanty Prahy, zalesnený vrch Petřín aj na hladinu Vltavy sa nachádza na 5. podlaží noblesného secesného domu z r. 1902 stojaceho na Masarykovom nábreží priamo pri Slovanskom ostrove.

Klasickú dispozíciu tvorí obývacia izba, samostatná kuchyňa, priľahlá izba, 2 spálne, kúpeľňa, toaleta, komora a veľká vstupná hala. Dve izby poskytujú priame výhľady na Slovanský ostrov, Petřín a Hradčany, okná 1 izby, kuchyne a bývalej miestnosti pre slúžku smerujú do malého vnútrobloku. K bytu prislúcha pivnica.

Byt je v pôvodnom stave a ponúka tak možnosť prispôsobiť interiér podľa vlastných predstáv. Po rekonštrukcii ešte viac vynikne krása pôvodných remeselných prvkov, ako sú originálne štuky a rozety so secesnými florálnymi motívmi alebo dvojkrídlové interiérové ​​dvere s bohato zdobenými sklami. Na podlahe sú pôvodné parkety, okná sú drevené špaletové. Kúrenie a ohrev vody sú plynové. V dome je výťah, spoločná kočíkáreň a upratovacia miestnosť. Reprezentatívne spoločné priestory boli zrekonštruované v r. 2014.

Poloha domu umožňuje peší dosah všetkého potrebného a tiež ľahkú dostupnosť hromadnou dopravou. Kúsok od domu zastavujú električky, behom chvíle je možné dôjsť k stanici metra linky B Národná trieda alebo Karlovo námestie. Len pár krokov od domu je materská a základná škola aj gymnázium, v dochádzkovej vzdialenosti niekoľko fakúlt Univerzity Karlovej. V okolí sa nachádza mnoho architektonických skvostov – napríklad funkcionalistická budova Mánes s výstavnou sieňou, Tancujúci dom, palác Žofín alebo Národné divadlo, v ktorého garážach je možnosť prenájmu dlhodobého parkovania. Mohutné stromy na Slovanskom a Streleckom ostrove s detským ihriskom tvoria príjemnú zelenú oázu.

Interiér 112,5 m2, pivnica 10 m2.

Pôdorys

 • Pôdorys 1

Prehľadová tabuľka

 • Referenčné číslo
  40709
 • Predajná cena
  Predané
 • Poplatky za služby
  1 730 Kč mesačne
 • Celková plocha
  113 m²
 • Parkovanie
  -
 • Pivnica
  Áno
 • PENB
  G
 • Na stiahnutie

Kontaktujte nás

nepovinné
nepovinné
Všetky zverejnené údaje obsiahnuté v tomto inzeráte majú iba informatívny charakter, a z tejto ponuky tak žiadnej strane nevzniká nárok na uzatvorenie zmluvy. Spoločnosť Svoboda & Williams Slovakia s.r.o. sprostredkováva informácie nadobudnuté v dobrej viere od vlastníka nehnuteľnosti, a z toho dôvodu nenesie zodpovednosť za ich úplnosť, správnosť a presnosť.
Lokalita
Parametre
Veľkosť
Min.
Max.
Cenové rozpätie
Cena min.
Cena max.
Cenové rozpätie
Cena min.
Cena max.