Svoboda & Williams používa súbory cookies na zlepšenie vašich užívateľských skúseností. Kliknutím na „OK“ vyjadrujete svoj súhlas.
Ok

Informácie

Byt, 2 izbový

Dizajnovo zariadený mezonetový byt s neuveriteľne krásnym výhľadom na Petřín a kostol Panny Márie pod řetězem je súčasťou pamiatkovo chráneného meštianskeho domu U Zlatého jednorožca so zaujímavou históriou. Budova stojí na malebnom námestíčku v blízkosti Karlovho mosta, Kampy či Pražského hradu.

Tichý byt s oknami do vnútrobloku tvorí na vstupnej úrovni (4. NP) vstupná chodba, obývacia izba prepojená s otvorenou kuchyňou, jedálňou a aktívnou vínnou pivnicou, ďalej kúpeľňa (so sprchovacím kútom a WC). Na hornom poschodí je priestranná spálňa s vlastnou kúpeľňou (so solitérnou vaňou, sprchovacím kútom a WC), šatník a galéria.

V poslednom čase byt prešiel kompletnou nákladnou rekonštrukciou. V interiéri sú teraz pôsobivo skombinované moderné prvky s historickými, k útulnému pocitu prispievajú priznané masívne trámy a parkety v celom byte (okrem kúpeľní), ozdobou celého bytu je zaoblené schodisko. Okná sú drevené špaletové, optimálnu teplotu aj v horúcich dňoch zaisťuje klimatizácia. Bezpečie zaručuje videotelefón, alarm aj bezpečnostné vstupné dvere. Inštalovaný je tiež inteligentný systém elektroinštalácie. Plne vybavená kuchynská linka so spotrebičmi Miele. Byt je ponúkaný vrátane vybavenia vyobrazeného na fotografiách.

Baroková budova vznikla postupnou prestavbou a prístavbou dvoch objektov, ktorých história siaha až do 14. storočia. Súčasnú podobu získal palác v pol. 18. storočia. Do začiatku 19. storočia slúžil ako známy hotel „U zlatého jednorožca“, v ktorom sa zdržiavali aj W. A. ​​Mozart alebo Ludwig van Beethoven. V priebehu 20. storočia tu boli administratívne priestory, v r. 2004 – 2005 bola budova premenená na luxusnú rezidenciu. Tá sa nachádza v romantickej štvrti Malá Strana, iba minútu chôdze od električkovej zastávky alebo 5 minút od stanice metra. Všetka občianska vybavenosť je v krátkej pešej alebo dojazdovej vzdialenosti. Na prechádzku sa dá vydať do Vojanových sadov, na Kampu, do starostlivo upravených šľachtických záhrad alebo rozsiahlych Petřínskych sadov.

Interiér 185,67 m2.

Pôdorys

 • Pôdorys 1
 • Pôdorys 2

Prehľadová tabuľka

 • Predajná cena
  Cena na vyžiadanie
 • Celková plocha
  186 m²
 • PENB
  G
 • Referenčné číslo
  40545
 • Na stiahnutie

Lokalita

 

Kontaktujte nás

nepovinné
nepovinné

Pozrite sa aj na ďalšie byty v lokalite Hlavné mesto Praha

Všetky zverejnené údaje obsiahnuté v tomto inzeráte majú iba informatívny charakter, a z tejto ponuky tak žiadnej strane nevzniká nárok na uzatvorenie zmluvy. Spoločnosť Svoboda & Williams Slovakia s.r.o. sprostredkováva informácie nadobudnuté v dobrej viere od vlastníka nehnuteľnosti, a z toho dôvodu nenesie zodpovednosť za ich úplnosť, správnosť a presnosť.
Lokalita
Parametre
Veľkosť
Min.
Max.
Cenové rozpätie
Cena min.
Cena max.
Cenové rozpätie
Cena min.
Cena max.